Odejdź na późniejszą emeryturę a zmniejszysz ryzyko zdiagnozowania u siebie demencji

old woman, by imagerymajestic / www.freedigitalphotos.net

Carole Dufouil ze Szkoły Zdrowia Publicznego w Bordeaux wraz ze współpracownikami stwierdzili, że ryzyko zdiagnozowania demencji zmniejsza się z każdym rokiem opóźnienia odejścia na emeryturę.

Badanie wydaje się potwierdzać wcześniejsze badania, które sugerują, że stymulacja i wyzwalanie procesów myślowych przez całe życie może chronić przed chorobą Alzheimera i innymi formami demencji.

Badanie objęło ponad 429.000 pracowników pracujących na własny rachunek, mieszkających we Francji. Wynik zostały przedstawione na Międzynarodowej Konferecji Stowarzyszenia Alzheimera w Bostonie.

W badaniu naukowcy wykorzystali bazy danych o zdrowiu i ubezpieczeniu pracujących na własny rachunek ludzi, którzy żyli pozostając na emeryturze średnio przez 12 lat do końca 2010r.

Procent osób ze zdiagnozowaną demencją w tej grupie wynosił 2,65%

Czekanie 5 kolejnych lat na emeryturę oznacza mniejsze ryzyko Alzheimera

Naukowcy odkryli, że pracownicy, którzy odeszli na emeryturę w wieku 65 lat, mieli 14% niższy wskaźnik diagnozy choroby Alzheimera niż ci, którzy odeszli na emeryturę w wieku 60 lat.

Wyniki pokazały również, że każdy rok opóźnienia odejścia na emeryturę wiąże się z opóźnieniem ujawnienia się choroby Alzheimera.

Demencja, która ujawnia się głównie u osób powyżej 60 roku życia, jest chorobą wiążącą się ze spadkiem zdolności umysłowych. Zwykle powoli prowadzi do utraty pamięci, myślenia i osądu oraz pogorszenia osobowości.

W Unii Europejskiej, najczęstszą przyczyną demencji jest choroba Alzheimera (około 50 do 70% przypadków) i otępienie wielozawałowe.

źródło: www.medicalnewstoday.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania