5 powodów, dla których Twoje odchudzanie jest nieskuteczne

Dieta - zdjęcie partnera

Odchudzasz się i „nic”? Za Tobą już kilka prób lecz żadna nie skończyła się trwałym sukcesem? Wciąż wyrzucasz sobie brak silnej woli, a może już dawno skończyłeś walczyć, uważając, że „taka Twoja uroda” albo „masz grube kości”? Zanim winę poniesie choroba, uroda, geny czy budowa ciała, sprawdź nasze powody, dla których nie możesz schudnąć.

Przyjrzyj się swojemu stylowi jedzenia

Podejmujesz decyzję o odchudzaniu, po czym przechodzisz na dietę, która przynosi krótkotrwały efekt? Nic dziwnego, skoro zdrowe odżywianie traktujesz jako jednorazową kampanię, po której wracasz do starych nawyków, nie wypracowując nowych. Naucz się jeść regularnie. Codziennie spożywaj określoną ilość posiłków o stałych porach − usystematyzowany sposób odżywiania doskonale wpływa na pracę metabolizmu. Chcesz być szczupły bez ciągłego uczucia głodu? Wprowadź te zasady na stałe do swojego życia.

Wykreślasz z jadłospisu całe grupy produktów

Nie ma nic złego w lodach, fast foodzie czy kawie z mlekiem i cukrem. Nie ma, o ile spożywasz je okazjonalnie, a przez większość czasu prowadzisz zdrowy tryb życia. Wykreślając z życia wszystkie smakołyki, a nawet całe gamy produktów (np. węglowodany), skazujesz swoją dietę na tymczasowość i przez to nie osiągasz dobrych wyników. Czasami, w uzasadnionych przypadkach i jako część całego zaplanowanego procesu, ograniczenie niektórych produktów (np. węglowodanów), ma swój cel. Ale nie możemy mówić o stałej eliminacji. Odmawiając sobie wszystkiego w końcu rzucasz się na ulubione przekąski, wynagradzając sobie trudy odchudzania. To błędne koło.

Bo nie lubisz siebie

Masz niskie poczucie własnej wartości i wierzysz, że szczupła sylwetka zmieni w Twoim życiu wszystko. Nie dbasz o siebie, źle o sobie myślisz, biczujesz za każdą porażkę, a Twoje życie kręci się wyłącznie wokół diety - wszystko co dobre przyjdzie dopiero wtedy, kiedy będziesz szczupły. Zmień taktykę. Rozwijaj się, bądź dla siebie dobry, wypełnij grafik zajęciami, które uwielbiasz, jedz, żeby mieć energię, a nie dać sobie przyjemność - kilogramy spadną same. To przecież właśnie dlatego chudniemy, kiedy jesteśmy zakochani!

Bo nie ćwiczysz lub robisz to źle

Aktywność fizyczna jest niezbędna, aby zdrowo chudnąć. Dodatkowo, ruch doskonale poprawia samopoczucie. Aby osiągać jak najlepsze wyniki i po każdym treningu czuć zadowolenie, powinien być odpowiednio dobrany – najlepiej z pomocą specjalisty, który oceni nasze możliwości i uchroni nas przed potencjalnymi kontuzjami.

Nie uczysz się na błędach

Jeśli jesteś już po kilku nieudanych próbach odchudzania, warto zastanowić się nad tym, co poszło nie tak. Zrób rachunek sumienia i podsumuj przyczyny Twoich porażek. To ważne, aby umieć wyciągać wnioski i uczyć się na własnych błędach. Taki sposób działania pozwala uniknąć kolejnej porażki. Jak mówił Einstein - „Szaleństwem jest wciąż robić to samo i oczekiwać innych rezultatów”.

Więcej na: http://www.gacasystem.pl/

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania