Aktywne życie pozwala zmniejszyć ryzyko zaburzeń wzwodu

Sport, potencja - zdjęcie partnera

Zaburzenia erekcji są poważnym problem seksualnym, pozostawiony bez leczenia może prowadzić do istnej frustracji. Aby utrzymać potencję na zadowalającym poziomie powinieneś prowadzić aktywny tryb życia oraz zdrowo się odżywiać. Jak to mawia powiedzenie – lepiej zapobiegać niż leczyć!

Uprawianie sportu pomaga leczyć zaburzenia wzwodu

Każdy z nas zna powiedzenie „sport to zdrowie!” i w tym przypadku będzie to kompletnie uzasadnione, jednak jak zawsze istnieją pewne odstępstwa od reguły. Badanie przeprowadzone w 2010r. wykazuje, że leczenie inhibitorami fostodiesterazy typu 5 w połączeniu z aktywnością fizyczną zwiększa skuteczność terapii w porównaniu do mężczyzn, którzy przyjmowali jedynie lek, a poziom ich aktywności fizycznej był kilkakrotnie niższy.

Rekreacyjnie, nie zawodowo

Sport pomaga utrzymać potencję w ryzach, jednak nie zawsze idzie to ze sobą w parze. Negatywny wpływ najczęściej zauważalny jest na poziomie zawodowym. Mordercze treningi oraz restrykcyjne diety powodują zmniejszenie popędu seksualnego. Badania negatywnego oddziaływaniu na życie seksualne szczególnie mocno skupiają się na kolarzach. Jest to świetna forma aktywności fizycznej, jednak ważne jest aby odpowiednio dopasować siodełko. Należy zwrócić uwagę na jego kształt, materiał z którego zostało wykonane oraz kąt pochylenia. Postawa ciała powinna być bardziej wyprostowana. Na poziomie zawodowym liczą się wyniki a nie zdrowie, dlatego też kolarze są bardziej narażeni problemy z potencją.

Nakarm swoją potencję

Jesteś tym co jesz! Kolejne trafne powiedzenie, warto o nim pamiętać i wybierać zdrowe posiłki zamiast stołować się na mieście śmieciowym jedzeniem. Oczywiście są miejsca, w których można zjeść smacznie i zdrowo, cześć z takich miejsc serwuje nawet dietetyczne jedzenie dla sportowców.

Kilka zasad, którymi powinieneś się kierować:

  • spożywaj około 5-6 posiłków dziennie, mniej więcej co 3 godziny
  • komponując posiłki wybieraj produkty jak najmniej przetworzone
  • zamiast gotowych mieszanek przypraw skomponuj własne
  • dbaj o odpowiednie nawodnienie, ilość płynów powinna być dostosowana do poziomu aktywności fizycznej
  • korzystaj z dobrych źródeł makroskładników, dobrym źródłem węglowodanów jest: pieczywo pełnoziarniste, ziemniaki, ryż, kasza, makaron, źródłem białka: chude mięso, ryby, jajka, nabiał, źródłem tłuszczy: tłuste ryby, nasiona słonecznika, orzechy, migdały, oliwa z oliwek, olej kokosowy oraz awokado.

Podsumowanie

Prowadzenie zdrowego trybu życia pozwala uniknąć wielu chorób, w tym chorób układu krążenia, nadciśnienia, cukrzycy, nadwagi a także problemów z potencją. Kiedy jednak i to będzie za mało można sięgnąć po specjalne preparaty, które znajdziesz w rankingu tabletek na potencję – WiecejMeskosci.pl – środki te posiadają bezpieczny dla zdrowia skład i są dostępne bez recepty. Niestety na efekty trzeba czekać, zauważalne są dopiero po dłuższym czasie stosowania. W przypadku poważnych problemów pozostaje jedynie leczenie farmakologiczne.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania