Dentysta - dlaczego warto go odwiedzać już w młodym wieku?

Dentysta - zdjęcie partnera

Bardzo często dzieci i nastolatkowie nie chcą robić tego samego, co osoby dorosłe - co jest oczywiście normalnym zjawiskiem. Nie mają oni wyuczonych pewnych nawyków i to zadaniem rodzica jest upewnienie się, że w dalszym ciągu ich dzieci dobrze o siebie dbają. Taka sytuacja to chociażby regularne odwiedzanie gabinetu dentysty. Jeżeli nie będziemy nalegać, aby nasze dzieci tam chodziły to oczywiste jest, że przez wiele lat będą one unikać takich wizyt - kojarzą one im się przecież tylko z bólem i stresem. Muszą siedzieć w niewygodnej pozycji, podczas gdy dentysta wykonuje swoją pracę i nie do końca rozumieją oni, po co im kolejna plomba czy usuwanie próchnicy. Dobrze byłoby więc na pewno wytłumaczyć młodej osobie, dlaczego wizyty u dentysty są faktycznie tak ważne. 

 

Być może dobrym pomysłem będzie też pokazanie dziecku, iż my sami nie boimy się takich wizyt i ich nie unikamy – wtedy będą one miały świadomość, że czasami trzeba robić także takie rzeczy, na które nie mamy wcale ochoty. Robimy to przecież po to, aby mieć ładne i zdrowe uzębienie - na długie lata, a nie tylko na chwilę. Bardzo wiele można zdziałać właśnie za pomocą szczerej rozmowy.


 

Dentysta chce nam pomóc 

 

Dziecko musi wiedzieć, że jeżeli nie będzie dbało o zęby teraz to potem wizyty w gabinecie będą musiały odbywać się jeszcze częściej - nie da się tego uniknąć. Możemy poprosić naszego dentystę, aby za każdym razem szczegółowo wyjaśniał dziecku, co dokładnie wydarzy się na danej wizycie. Najgorszym, co możemy zrobić będzie zabieranie młodej osoby na takie spotkanie bez wcześniejszego uprzedzenia lub udawanie, iż na pewno nie wiąże się to z żadnym bólem - przecież nawet podanie znieczulenia także nie jest przyjemne. Lepiej będzie jednak postawić tutaj na transparentność i wzajemne zaufanie – efekty takich rozmów na pewno będą lepsze niż przymus i straszenie naszego dziecka.


 

Im szybciej zaczniemy, tym lepiej 

 

Nie od dzisiaj wiadomo przecież, że jeżeli w młodym wieku regularnie chodzimy do dentysty to potem faktycznie nie mamy aż tak dużych problemów z uzębieniem. To właśnie w tym okresie życia można stosunkowo łatwo skorygować wadę zgryzu – a założenie aparatu na zęby nie jest niczym wstydliwym, bo przecież mnóstwo innych dzieci także go nosi. Im jesteśmy starsi, tym mniej chcemy z tego skorzystać - dobrze jest więc zacząć takie leczenie wcześniej. Jeżeli będziemy regularnie odwiedzać dentystę to na pewno także za każdym razem będziemy płacić mniej – nie dopuścimy do tego, aby rozwinęły się poważne problemy, bo ciągle będziemy pod kontrolą specjalisty. Nie będziemy musieli odwiedzać protetyka w późniejszym wieku, co wiąże się z dużymi wydatkami. Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania