Dlaczego warto dbać o zęby

Jama ustna od środka - zdjęcie partnera

Każdy, kto przeżył ból zęba, wie, że jest to jedno z najgorszych doświadczeń w życiu. Odpowiednie nawyki wyrobione w młodym wieku sprawi, że dbanie o zęby będzie łatwiejsze. Co, jeżeli jednak ktoś nie może się przekonać do tego, jak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. W takiej sytuacji warto dowiedzieć się, dlaczego warto czyścić swoje zęby i jaki będzie to miało wpływ na zdrowie. Sprawdź, dlaczego musisz dbać o to, aby Twoje zęby były w odpowiedniej kondycji.

Zły stan uzębienia może powodować zwiększenie szansy na zachorowanie na chorobę wieńcową serca. Osoby z problemami z dziąsłami mają dwukrotnie większą szansę na zachorowanie.

Lepszy stan zdrowia może wpłynąć pozytywnie na stan pamięci. Badania donoszą, że osoby, które mają więcej zębów, nie okazują tylu objaw demencji co osoby o gorszym stanie uzębienia.

Warto zadbać o znalezienie dobrego dentysty. Gabinet https://dentestica.pl/ zapewni dobrą i kompleksową opiekę.

Prawie każdy wie, że nieodpowiednia dbałość o zęby doprowadzi do ich bólu i nieprzyjemnej wizyty u dentysty. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że zęby mogą powodować znacznie większe problemy ze zdrowie. Zęby są silnie unerwione i ukrwione. Ich choroby, jak na przykład próchnica, sprzyjają rozwojowi bakterii. Bliskie położenie do układu krwionośnego może powodować ich przenoszenie się do krwi, co spowoduje stan bakteriemii, czyli obecności bakterii we krwi. Obecnie badania udowadniają, że zły stan zdrowia może jest powiązany ze stanem uzębienia. Bakterie, które mogą rozwinąć się w chorym uzębieniu, wywołują choroby serca. Lekarze donoszą, że osoby, które dbają o stan swojej jamy ustnej, mają dwukrotnie niższą szansę na rozwinięcie chorób wieńcowych serca. Dodatkowo nieleczona próchnica może doprowadzić do choroby niedokrwiennej serca. Z kolei paradontoza może przyczyniać się do rozwoju choroby miażdżycowej tętnic.

Jednak to nie tylko serce jest narażone na choroby, które mogą być wywołane przez zły stan zębów. Badania przeprowadzone na grupie 118 kobiet o różnym stanie uzębienia dowodzą, że kobiety, które na starość mają więcej zębów, wykazują mniej oznak demencji starczej. Naukowcy postulują, że bakterie, które rozwijają się w jamie ustne, mogą atakować nerwy czaszkowe i docierać do mózgu.

Jak widać, nie tylko estetyka jest powodem, aby dbać o stan swojego uzębienia. Gdy poszukujesz dobrego dentysty, powinieneś rozważyć wizytę w gabinecie https://dentestica.pl/. Oferują oni nie tylko licówki czy implanty, ale również chirurgię stomatologiczną. Ich stomatolodzy poradzą sobie z każdym problemem.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania