Dobry aparat słuchowy - czym się kierować przy jego wyborze?

Aparat słuchowy - zdjęcie partnera

Można powiedzieć, że dobry aparat słuchowy to ten, który skutecznie wspomaga obieranie dźwięków i rozumienie mowy oraz jest wygodny w codziennym użytkowaniu. Tak ogólne stwierdzenie wcale nie ułatwia jednak wyboru konkretnego modelu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by zakup aparatu okazał się w pełni trafiony. 

Dobry aparat słuchowy jest idealnie dopasowany do stopnia ubytku słuchu 

Dopasowanie aparatu słuchowego należy rozpocząć od badania słuchu. Stopień zaawansowania problemów ze słyszeniem w dużej mierze wpływa na to, jaki rodzaj aparatu będzie dla nas najlepszy – zauszny czy wewnątrzuszny. 

O ile aparaty wewnątrzuszne mogą być stosowane niemal w każdym przypadku (pod warunkiem, że przeszkodą nie są zbyt wąskie kanały słuchowe lub ograniczone zdolności manualne użytkownika) przy głębokim ubytku słuchu lepiej sprawdzi się model zauszny.  

Dobry aparat słuchowy jest dostosowany do prowadzonego trybu życia  

Aparat słuchowy nie tylko świetnie kompensuje niedosłuch, ale pozwala też maksymalnie sprawnie funkcjonować w zróżnicowanych warunkach akustycznych. Dobry aparat słuchowy współgra ze specyfiką codziennych aktywności i związanych z nimi wyzwaniami akustycznymi. 

Jeżeli zatem, przykładowo, dużo czasu przebywamy w hałasie – czy to z racji wykonywanej pracy, czy z uwagi na zamiłowanie do spędzania wolnego czasu w gwarnym otoczeniu – najlepszą opcją będzie aparat dający możliwość wytłumienia niepożądanych dźwięków i wzmocnienia głośności mowy. 

Dobry aparat słuchowy spełnia zróżnicowane oczekiwania funkcjonalne   

Era aparatów słuchowych, których rola ogranicza się jedynie do poprawy jakości odbieranych dźwięków otoczenia i ułatwienia prowadzenia rozmów, stopniowo przemija. Nowoczesne aparaty słuchowe są wyposażone w liczne funkcje dodatkowe, które poprawiają komfort życia osoby z niedosłuchem do tego stopnia, że może on zapomnieć o swojej dysfunkcji. 

Najlepsze aparaty słuchowe są niemal bezobsługowe – inteligentnie dostosowują swoje ustawienia do specyfiki otoczenia bez konieczności ingerencji manualnej lub są dyskretnie sterowane za pośrednictwem wygodnej w użyciu aplikacji. Posiadają opcję strumieniowania dźwięków, dzięki której mogą służyć jako zestaw głośnomówiący podczas prowadzenia rozmów telefonicznych lub ułatwiać słuchanie muzyki czy oglądanie telewizji. Są kompatybilne z różnego typu mikrofonami zewnętrznymi, które umożliwiają niedosłyszącym sprawne funkcjonowanie w nawet w najbardziej wymagających warunkach. Lista innowacyjnych rozwiązań jest znacznie dłuższa! 

Dobry aparat słuchowy nie musi kosztować majątku 

Pytanie o to, ile kosztuje aparat słuchowy, powinno być ostatnim, jakie zadaje pacjent, który zdecydował się na konkretny model. Urządzenie zastępuje nam jeden z podstawowych zmysłów, zatem o tym, w jakim stopniu spełni nasze potrzeby, nie powinna decydować cena. Niestety, dla wielu osób wysoki koszt zakupu staje się barierą nie do pokonania, skazującą na korzystanie z rozwiązań dalekich od zadowalających. Sprawdź ofertę na aparaty słuchowe dostępne na: https://aparaty-sluchowe.info/aparaty-sluchowe/ 

Okazuje się jednak, że wysoka cena aparatu słuchowego nie jest standardem. Na rynku funkcjonują bowiem sklepy medyczne, których przemyślana polityka cenowa pozwala pacjentom zaopatrzyć się w aparat światowej klasy producenta bez konieczności znacznego nadszarpnięcia domowego budżetu.  Przykładem jest BRANDvital, który dzięki zróżnicowanemu asortymentowi oferowanych produktów medycznych, gwarantuje wysokiej jakości, innowacyjne urządzenia w konkurencyjnych cenach z możliwością zakupu z dofinansowaniem ze środków NFZ oraz PFRON. 

Zakup aparatu słuchowego to inwestycja na lata, dlatego warto podjąć świadomą decyzję. Wysokiej jakości urządzenie dopasowane do indywidualnych potrzeb z pewnością przyczyni się do znacznej poprawy komfortu życia nie tylko osoby niedosłyszącej, ale także bliskich i znajomych, z którymi przebywa.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania