Jak uniknąć negatywnych skutków palenia marihuany?

Marihuana - zdjęcie partnera

Czy marihuana szkodzi? Dużo zależy od tego, w jaki sposób będziesz ją palić i w jakich okolicznościach. Najważniejszą zasadą jest zachowanie umiaru. Należy bowiem pamiętać, że mimo tego, że konopie indyjskie nie uzależniają tak silnie jak inne używki, to mimo wszystko organizm przyzwyczaja się do jego regularnego stosowania. Najlepiej zapomnieć o regularności podczas palenia trawki. Jeśli będziemy robić to sporadycznie i w nieregularnych odstępach, nie tylko nie zaszkodzi to naszemu zdrowiu, ale również będziemy odczuwali silniej pozytywne efekty. Zgodnie z danymi pochodzącymi z najnowszych badań wynika, że jeśli liczba palonych blantów nie przekroczy 4 tygodniowo, to nie ma to większego złego wpływu na twoje zdrowie.

Kolejnym ważnym warunkiem jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Jeśli regularnie uprawiamy sport i zdrowo się odżywiamy, to po sporadycznym paleniu trawki, w naszym organizmie nie pozostanie nawet ślad. Dużo bowiem zależy od sposobu oddychania. Przy uprawianiu sportu, człowiek oddycha głęboko i miarowo, dzięki czemu wyzbywa się z organizmu resztek toksyn i zanieczyszczeń. Płuca regularnie trenowane, samoistnie się oczyszczają. W trakcie samego palenie trzeba brać głębokie oddechy. Mitem jednak jest, że trzymanie dymu dłużej w płucach potęguje efekt. Nie zmienia to nic w tym jak się czujemy, a pozostawia w płucach więcej osadów i toksyn.

Duże znaczenie ma również to, jak palimy i czym się posługujemy. Otóż specjaliści zauważyli, że paląc z narzędzia opartego na działaniu wody, mniej zanieczyszczeń przedostaje się do płuc. Najlepszym rozwiązaniem w takim razie byłoby zrezygnowanie z lufek, jointów czy blantów. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby palenie poprzez bongo, bańki i inne narzędzia opierające się na działaniu wody. Efekt osiągniesz taki sam, a będziesz miał czystsze płuca.

Oczywiście najważniejszym jest zachowanie równowagi i palenie marihuany tylko ze sprawdzonych źródeł. Jako, że jest to używka, to niesłusznie na rynku pojawia się w wielu różnych odmianach z dodatkami tak zwanymi „wzmacniaczami”. Palenie czegoś takiego może skończyć się źle i wywrzeć na organizmie negatywny wpływ. Dlatego tak ważne jest upewnienie się, że to co wkładamy do ust i wciągamy w płuca, to tylko konopie indyjskie. Co zaś do rodzaju, to na rynku znajduje się wiele odmian różniących się zawartością THC czy CBD. Najlepiej sprawdzać różne gatunki i wybrać taki, na który najlepiej będzie reagował nasz organizm. Na stronie pechy.pl można znaleźć wiele rożnych odmian i informacji o nich.

Najważniejszą zasadą jest pamiętać, że marihuana ma służyć do relaksu i jest środkiem rekreacyjnym. Nie można rozwiązywać nią problemów lub tym bardziej od nich uciekać. Konopie to przyjemność, nie obowiązek ani ucieczka. Jeśli czujesz, że masz problemy i nie jesteś w stanie sam ich rozwiązać, to nie uciekaj do palenia blantów, sięgnij po pomoc specjalistów. Najważniejsze jest osobiste podejście do palenia i to z jaka wiąże się to motywacją.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania