Jakimi metodami lekarze mogą powiększyć penisa?

Jakimi metodami lekarze mogą powiększyć - zdjęcie partnera

Kreowany w mediach i w społeczeństwie obraz nadmiernie rozwiniętego męskiego członka zazwyczaj nie pokrywa się z rzeczywistością, co skutkuje tym, że coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabieg powiększenia penisa. Posiadania krótkiego przyrodzenia przez mężczyznę powodować może błędne poczucie niskiej samooceny. Na dzień dzisiejszy medycyna dysponuje metodami i środkami pozwalającymi na skuteczne wydłużenie tego organu.

Mnogość stron internetowych jakie mogą znaleźć Panowie oferujących m.in. specjalne pompki, tabletki, kremy czy maści  jest zatrważająca. Niestety większość z oferowanych produktów i specyfików wykazuje wątpliwą skutecznością i zazwyczaj nie przynosi pożądanego rezultatu.

Powiększanie penisa - jakimi metodami

Jak mówi lekarz urolog, Janusz Zajda dla portalu www.zapytajurologa.pl na temat powiększania penisa: ,,Urologia może się zajmować tą kwestią w przypadku urazów, zmian pourazowych, oparzeń, a także wad wrodzonych wpływających na mały rozmiar prącia. Wtedy wymaga to korekcji operacyjnej.''.

Jedną z substancji stosowanych w celu powiększenia penisa jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest związkiem, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Jest on tzw. glikozoaminoglikanem i wchodzi w skład macierzy międzykomórkowej. Jego funkcja polega m.in. na wiązaniu wody w skórze właściwej oraz zapewnieniu sprężystości tkanek. 

Zabieg powiększenia penisa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwala wydłużyć członek o około 1-3cm, a także zwiększyć jego grubość nawet o 5cm. Różnice w obserwowanych efektach związane są z początkowymi wymiarami penisa. Im większy penis tym więcej kwasu hialuronowego można zaaplikować i tym lepszy efekt dokonanej korekcji.

Uzyskane tym sposobem powiększenie penisa nie jest trwałe. Kwas hialuronowy wraz z upływem czasu jest enzymatycznie degradowany przez nasz organizmu. W wyniku tego zazwyczaj raz do roku dokonuje się zabiegu korygującego i utrwalającego uzyskany efekt. Macrolane, czyli preparat, który zawiera w swoim składzie stabilizowany kwas hialuronowy utrzymuje się w organizmie przez okres 12-24 miesięcy. Przeprowadzenie całej procedury trwa około 30 minut i jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

Chirurgiczne powiększanie penisa

Chirurgiczne metody na powiększanie penisa (więcej informacji na ten temat: https://www.tourmedica.pl/kliniki/chirurgia-plastyczna-meskich-narzadow-plciowych/)  obejmują m.in. ''uwolnienie'' ciał jamistych, które budują prącie pacjenta. Zabieg polega na uwolnieniu więzadeł procowatego i wieszadłowego, których rola polega na przymocowywaniu ciał jamistych do powierzchni kości łonowej pacjenta. W prawidłowych warunkach nawet ponad jedna trzecia ciał jamistych znajduje się wewnątrz ciała operowanego pacjenta. Efekt dokonanej korekcji jest różny u różnych pacjentów, ale zazwyczaj uzyskuje się wydłużenie prącia w granicy 2-3cm w stanie spoczynku.

Należy pamiętać, że tak jak każdy inny zabieg operacyjny, także chirurgiczne powiększenie penisa obarczone jest ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Należy tutaj wymienić mogące wystąpić zaburzenia erekcji, pooperacyjny obrzęk tkanek penisa, a w skrajnych przypadkach zabieg grozić może nawet amputacją prącia. Z powodu ryzyka poważnych powikłań chirurgiczne powiększenie penisa jest często odradzaną metodą korekcji przez lekarzy. Całość procedury trwa około 2 godziny i przeprowadzana jest zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym.

Inne metody powiększania penisa

Mniej radykalne metody powiększenia penisa obejmują zabiegi odsysania tłuszczu w okolicy genitaliów pacjenta. Liposukcja i redystrybucja skóry sprawia, że prącie staje się optycznie większe, a zabiegi te są bezpieczniejsze i mniej radykalne niż chirurgiczne uwolnienie ciał jamistych.

Inną metodą związaną z tkanką tłuszczową jest jej autologiczny przeszczep do penisa. Tkanka tłuszczowa pobrana od pacjenta w trakcie liposukcji nie jest odrzucana przez organizm. Zabieg przeszczepu trwa około godzinę i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W trakcie paru lat od zabiegu część  komórek tłuszczowych zanika co zmniejsza efekty dokonanej korekcji.

U mężczyzn, którzy mają problemy z erekcją zastosowanie znajdują specjalne nadmuchiwane implanty, które ułatwiają współżycie poprzez ich napompowanie, które doprowadza do wzwodu prącia.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania