Korzyści płynące z korzystania z portali medycznych dla lekarzy

Komputer - zdjęcie partnera

Innowacje w dziedzinie medycyny to nie tylko coraz nowocześniejsze preparaty lecznicze, informatyka medyczna czy wdrażanie nowych terapii. Lekarz przez całe życie zawodowe musi się dokształcać i aktualizować swoją wiedzę. Platformy internetowe skierowane wyłącznie do lekarzy to bogate źródło łatwo dostępnej wiedzy.

Internetowe ułatwienia dla pracowników służby zdrowia

Portal dla lekarzy, z którego mogą korzystać wyłącznie posiadacze numeru PWZ (prawa wykonywania zawodu, znajdujący się na legitymacji lekarskiej), to miejsce, w którym umieszczane są specjalistyczne treści branżowe oraz można wymienić się wiedzą z kolegami po fachu. Strony tego typu wyposażone są w system logowania, dzięki któremu inni użytkownicy widzą nie tylko imię i nazwisko danej osoby, ale również jej specjalizację czy stopień naukowy. Dzięki temu można mieć pewność, że zamieszane tam teksty są rzetelnie sprawdzane i weryfikowane. Oprócz najnowszych badań naukowych platforma skierowana do lekarzy oferuje im również:

  • - na bieżąco aktualizowany kalendarz wydarzeń medycznych,
  • - dostęp do materiałów filmowych, np. ze zrealizowanych w przeszłości konferencji czy sympozjów,
  • - wykłady naukowe,
  • - bogatą bazę leków wraz ze szczegółowymi opisami.

Ponadto istnieje też możliwość dyskusji z innymi specjalistami, co może być szczególnie przydatne, np. w przypadku stawiania trudnej diagnozy. Takie miejsce w internecie służy samokształceniu oraz nabywaniu wiedzy ze sprawdzonych źródeł.

Profil lekarza w sieci

Obecność lekarza w internecie to duże ułatwienie dla pacjentów poszukujących specjalisty. Coraz więcej placówek medycznych korzysta nie tylko z zasobów własnych stron internetowych, ale również coraz częściej i chętniej pojawia się na portalach społecznościowych. To szansa na dotarcie do większej grupy odbiorców, a dla lekarza możliwość zaprezentowania własnej osoby. Na jego profesjonalny wizerunek wpływa przede wszystkim obecność na platformach medycznych, które są regularnie odwiedzane przez pacjentów. Bardzo ważne jest, by przygotować swój profil szczegółowo. Opinie o lekarzach w sieci to źródło informacji, z którego pacjenci korzystają bardzo często. Popularne również jest wystawianie ocen oraz dzielenie się przeżyciami po odbytej wizycie. Dzięki temu pacjent udaje się tylko do pozytywnie ocenionego przez innych specjalisty. Dla lekarza jest to niezwykle cenna lektura, dzięki której uzyskuje informację zwrotną na temat swojej pracy. Pozwala mu to na nieustanne doskonalenie warsztatu i wychodzenie naprzeciw potrzeb swoich pacjentów.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania