Lato bez bólu głowy, czyli o migrenie na urlopie

Tabletki -zdjęcie partnera

Miał być wymarzony urlop, a już od pierwszego dnia odczuwasz duże znużenie i ból głowy nie pozwala Ci cieszyć się z wolnych od obowiązków dni? Jakie są możliwe przyczyny tych dolegliwości i co możesz zrobić, aby je zwalczyć? Zapoznaj się ze wskazówkami z poniższego artykułu i ciesz się wakacjami bez przykrych niespodzianek.

Skąd ten ból głowy na wakacjach?

Do najbardziej prozaicznych powodów należą wysokie temperatury panujące latem, dlatego zawsze warto pamiętać o uzupełnianiu poziomu płynów w organizmie. Jeśli do bólu głowy dojdą inne objawy (na przykład gorączka), nie zwlekaj i skonsultuj się z lekarzem. Kolejnymi czynnikami mogącymi niekorzystnie wpływać w tym czasie na nasze złe samopoczucie są skoki ciśnienia, wysoka wilgotność powietrza i rażące światło słoneczne. W takich warunkach pogodowych możemy być bardziej podatni na intensywne zapachy, na przykład olejków do ciała, perfum, kremów przeciwsłonecznych, które stają się drażniące dla naszych zmysłów.

Do przyczyn wakacyjnego bólu głowy może przyczynić się gwałtowna zmiana trybu życia. Jeśli na co dzień jesteś aktywną osobą i dużo czasu poświęcasz na sport, całodzienne wylegiwanie się na leżaku może nie być najlepszym pomysłem. Podobnie sprawa wygląda z osobami, które na co dzień mało sypiają i są zestresowane. Nadrabianie braku snu na urlopie również może nie być najlepszym rozwiązaniem dla naszego organizmu, który źle znosi duże przeskoki.

Przygotuj się na przykre niespodzianki

Jeśli jesteś podatny na bóle głowy lub po prostu chcesz się przygotować na możliwość jego wystąpienia, weź ze sobą do bagażu leki przeciwbólowe, na przykład Ketonal. Nie zwlekaj z zażyciem leku doustnego, ponieważ czas wchłaniania do organizmu zazwyczaj trwa dosyć długo. Pamiętaj o konieczności nawadniania organizmu w czasie gorących dni. Tak jak już zostało wcześniej wspomniane, do zmian najlepiej jest podejść stopniowo, aby dać sobie czas do przyzwyczajenia się do nowych warunków i trybu dnia. Unikaj długiego przebywania na słońcu, pij dużo wody i jedz regularnie lekkie posiłki - pomoże Ci to zmniejszyć ryzyko wystąpienia uciążliwych dolegliwości.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania