Leczenie narkomanii – gdzie szukać pomocy?

U lekarza - zdjęcie partnera

Nałóg narkotykowy, z początku jest niezauważalny, jednak z czasem objawy stają się bardzo dostrzegalne i konieczne jest znalezienie wsparcia, którego działanie ma na celu leczenie narkomanii – gdzie szukać pomocy? Najważniejsze jest, by była profesjonalna i świadczona na poziomie europejskim.

Droga do uzależnienia narkotykowego jest różna, tak jak różne są przyczyny, które skłaniają osoby do sięgania po narkotyki. Koniec jednak jest zawsze taki sam, jeśli w porę nie zostanie podjęta decyzja o działaniu, jakim jest leczenie uzależnień narkotykowych. W Polsce znajduje się wiele ośrodków, w których prowadzony jest odwyk narkotykowy. Są to przeważnie obiekty zamknięte, w których pobyt, wyklucza pacjentów, na dłuższy czas, z życia społecznego, rodzinnego i zawodowego. Jednak, by uwolnić się od nałogu, można skorzystać również z innej formy pomocy, jaką oferuje na przykład Gabinet Meditus. To placówka medyczna w Lublinie, która, w ramach świadczonych usług, oferuje leczenie uzależnień od narkotyków w oparciu o farmakoterapię z udziałem takiego leku, jak Naltrexone hydrochloride.

Meditus to miejsce, posiadające certyfikaty ISO, w którym pomoc medyczną dla osób uzależnionych, świadczą lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i stażem zawodowym. To gabinet, w którym każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i otoczony opieką medyczną, zarówno przed, jak i po zabiegu. Osoba uzależniona od narkotyków znajdzie tam nie tylko wsparcie medyczne, ale również pomoc terapeutów uzależnień, psychologów a także prawników. Przed przystąpieniem do procesu, jakim jest leczenie uzależnienia od opioidów, każdy pacjent Gabinetu Meditus jest poddawany szczegółowym badaniom, zmierzającym do wykluczenia wszelkich zagrożeń zdrowotnych, które mogłyby uniemożliwić farmakologiczne leczenie uzależnień. Lekarze z Meditus przeprowadzają również, niezbędne przed podjęciem farmakoterapii, odtruwanie narkotykowe, które pozwala na oczyszczenie organizmu ze wszelkich toksyn, powstałych w wyniku długotrwałego nałogu. Po przejściu tych etapów przygotowań, pacjent poddawany jest zabiegowi podskórnego wszycia leku, o nazwie Naltrexone Implant. Zabieg ten wykonywany jest w warunkach sterylnych, przez wykwalifikowanego lekarza. Pacjent nie musi obawiać się bólu, ponieważ stosowane jest miejscowe znieczulenie. Wszywka z lekiem Naltrexone Hydrochloride jest umieszczana chirurgicznie pod skórą pacjenta, powyżej jednego z jego pośladków, tak, by nie była widoczna ponad linią bielizny. Lek będzie pozostawał w tym miejscu przez okres około 6 miesięcy i działał antagonistycznie na wszelkie, przyjmowane narkotyki. Farmakologiczne leczenie osób uzależnionych jest wspomagane takim działaniem, jak terapia narkotykowa, psychologiczna, prowadzona przez certyfikowanych specjalistów. Połączenie tych dwóch procesów daje rewelacyjne rezultaty i jest gwarancją powrotu osoby uzależnionej, do życia wolnego od opioidów.

Jeśli czujesz, że nałóg narkotykowy zdominował całkowicie Twój sposób myślenia, nie czekaj dłużej! Zajrzyj na stronę uzaleznienieodopiatow.pl i dowiedz się, jak skorzystać z profesjonalnej pomocy!

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania