Mezoterapia - czy warto skorzystać z zabiegu?

Kobieta kadruje twarz - zdjęcie partnera

Mezoterapia jest zabiegiem znanym już od XIX wieku. Pierwszą taką procedurę przeprowadzono we Francji, a obecnie jest to popularny sposób na odświeżenie wyglądu swojej twarzy, a także leczenie chorób skóry czy skalpu. Efektem stosowania preparatów wykorzystywanych w mezoterapii jest poprawa wyglądu i jędrności skóry, jej odżywienie oraz spłycenie zmarszczek. Czym dokładnie jest mezoterapia i na czym polega? Jak przygotować się do zabiegu, aby móc w pełni wykorzystać jego możliwości? Na czym polega różnica pomiędzy zabiegiem igłowym, a bezigłowym?

 

1. Czym jest mezoterapia?

2. Jak przebiega mezoterapia?

3. Przygotowanie do zabiegu

 

Czym jest mezoterapia?

Pod hasłem mezoterapii kryje się zabieg przeprowadzany głównie na twarzy, polegający na dostarczeniu bezpośrednio pod skórę substancji odżywczych, pielęgnacyjnych lub leczniczych. Jest wykonywany zarówno w przypadku leczenia chorób skóry, jak i dla poprawy ogólnego wyglądu. Zabieg ten jest niechirurgiczny i można wykonywać go na kilka sposobów:

  • za pomocą strzykawek o cienkich igłach, w przypadku mezoterapii igłowej;
  • w procesie elektroporacji, przy mezoterapii bezigłowej;
  • z wykorzystaniem ultradźwięków, w sonoforezie;
  • wchłaniając substancje lecznicze w formie jonów, w jonoforezie.

 

Jak przebiega mezoterapia?

Mezoterapia w Cmeik odbywa się na zasadzie igłowej i bezigłowej. W pierwszym przypadku osoba przeprowadzająca zabieg nakłuwa twarz strzykawkami z bardzo cienkimi igłami, dostarczając preparat pod skórę. W takiej sytuacji nie powinno się masować ani dotykać obszarów pozabiegowych przez pierwsze 3 dni po zabiegu. Metoda bezigłowa zakłada dostarczenie substancji do skóry za pomocą pola elektrycznego, które umożliwia delikatne, odwracalne uszkodzenie wierzchniej warstwy skóry i wniknięcie preparatu do dalszych warstw. Niezależnie od wybranej metody nie powinniśmy po zabiegu spożywać alkoholu, opalania się oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

 

Przygotowanie do zabiegu

Mezoterapia nie wymaga zbyt długich przygotowań. Bezpośrednio na zabieg nie musimy robić nic z miejscem, w którym chcemy zastosować preparaty. Ważne jest jedynie, aby w ciągu około 10 dni poprzedzających wykonanie procedury nie korzystać ze środków zaburzających krzepnięcie krwi. Dotyczy to m.in. takich substancji, jak aspiryna, polopiryna czy acard.

 

Mezoterapia jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który może znacząco poprawić wygląd skóry, zarówno tak po prostu, jak i w przypadku różnych schorzeń z zakresu dermatologii. Zabieg ten nie jest bolesny, a efekty jego działania utrzymują się dość długo.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania