Na stres w pracy… pies!

freerangestock.com  dog

Amerykańscy badacze twierdzą, że osoby przebywające w miejscu pracy w towarzystwie czworonoga są mniej zestresowane, jak również bardziej zmotywowane do pracy. Wyniki ich badań zostały opublikowane na łamach "International Journal of Workplace Health Management".

Badania prowadził Randolph Barker z Virginia Commonwealth University na grupie 75 pracowników jednej z firm produkcyjnych. Firma ta zezwalała na przyprowadzanie swoich pupilów do pracy. Przez tydzień badał on poziom hormonów stresu w próbkach śliny pobieranych w różnych porach dnia. Jednocześnie analizowano aspekty związane z zaangażowaniem i satysfakcją z pracy.

Rano, gdy wszyscy zaczynali pracę nie dało się zaobserwować istotnych różnic pomiędzy pracownikami przyprowadzającymi swoje zwierzęta do pracy, a tymi którzy decydowali się na pozostawienie ich w domu, bądź w ogóle ich nie posiadali. Jak się jednak okazało w ciągu dnia poziom hormonów stresu badanych z pierwszej grupy zaczął spadać, w odróżnieniu do pozostałych badanych – u nich ten poziom rósł w ciągu dnia.

Okazało się również, że osoby nie posiadające swoich psów a przebywające w ich towarzystwie w ciągu dnia – także czują się bardziej zrelaksowane.

Źródło: PAP

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania