Nowoczesna diagnostyka prenatalna

USG brzucha - zdjęcie partnera

Dwie kreski na teście ciążowym oznaczają ciążę – podczas oczekiwania na narodziny dziecka konieczne są jednak liczne badania. Nowoczesna diagnostyka prenatalna oferuje do dyspozycji wiele innowacyjnych urządzeń – jak m.in. aparaty ultrasonograficzne (USG). Dzięki nim przez około dziewięć miesięcy można na bieżąco monitorować zdrowie maleństwa.

Co to są badania prenatalne?

Badania prenatalne to nieinwazyjne metody, które umożliwiają ocenę ryzyka wystąpienia wad wrodzonych (genetycznych) i chorób płodu. To standardowe badanie, jakiemu poddaje się każda kobieta w ciąży. W pierwszym trymestrze warto przeprowadzić także test podwójny PAPP-A i beta-HCG. Warto korzystać z dobrej jakości urządzeń – jak m.in. ultrasonografy Samsung – aby lekarz mógł szybko zauważyć ew. nieprawidłowości w rozwoju płodu i podjąć odpowiednie działania.

Do czego służy aparat USG?

Badanie USG pozwala na wstępną ocenę anatomii płodu – m.in. pomiar poszczególnych części ciała, ocenę narządów wewnętrznych – serca, mózgu, kręgosłupa. Częścią diagnostyki jest też ocena zbiorniczka płynu na karku, gdyż na tej podstawie można oszacować ew. ryzyko wystąpienia wad genetycznych.

Aparaty USG 3D oraz 4D

Coraz powszechniej używane w gabinetach ginekologicznych są aparaty USG 3D (trójwymiarowe) oraz 4D. Do takich badań potrzebne są nowoczesne urządzenia, takie jak m.in. ultrasonografy Samsung. Model HS50 pozwala na dobre obrazowanie i znacznie usprawnia pracę, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii opartych na platformie S-Vision™.

Podczas badania USG w technologii 3D płód na ekranie jest widoczny w trzech wymiarach. Aparat USG 3D pozwala uzyskać efekt, jakby wewnątrz macicy znajdował się aparat fotograficzny robiący przyszłemu dziecku szereg fotografii. Z kolei USG 4D oferuje jeszcze możliwość rejestrowania aktywności ruchowej malucha. Skoro ultrasonograf – Samsung, Siemens czy innej firmy – w technologii 3D porównaliśmy do aparatu, urządzenie 4D można porównać do kamery wewnątrz macicy.

Dzięki trójwymiarowości można starannie i precyzyjnie obejrzeć i ocenić płód z zewnątrz, a także przekazać przyszłym rodzicom cenne i szczegółowe informacje. Co więcej, wybraną część ciała, np. główkę, można obejrzeć z każdej strony, obracając ekran monitora.

Aparaty ultrasonograficzne Samsung – wybrane modele

Z kolei ultrasonograf Samsung WS80A to najmocniejszy model stworzony do dokładnych badań ginekologiczno-położniczych, oferujący najwyższej jakości obrazowanie Premium. Umożliwia też zaawansowane obrazowanie 3D i 4D, a nawet funkcję 5D, dzięki czemu lekarz ma znacznie łatwiejsze zadanie podczas stawiania diagnozy.

Ciekawostką jest także aplikacja Hello Mom dedykowana kobietom w ciąży, która pozwala na bezprzewodowe i bezpośrednie pobieranie obrazów USG i filmów płodu z urządzenia WS80A with Elite. Urządzenia te pozwalają na staranną i precyzyjną diagnozę, a także oferują pamiątkę dla przyszłych rodziców – mają zatem duże znaczenie nie tylko w nowoczesnej diagnostyce.

Materiał zewnętrzny

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania