Czy palenie w wieku nastoletnim oznacza ciężkie i przewlekłe skurcze menstruacyjne?

Pain In Abdomen, marin / www.freedigitalphotos.net

Palenie jest związane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia licznych problemów zdrowotnych. Teraz, nowe badanie opublikowane w Tobacco Control- czasopiśmie BMJ - stwierdza, że młode nastoletnie dziewczyny, które palą papierosy mogą podnosić swoje ryzyko zachorowania na ciężkie, przewlekłe bóle menstruacyjne.

Skurcze menstruacyjne, określane również jako bóle miesiączkowe i bolesne miesiączkowanie, mają wpływ na ok. 91% kobiet w ciągu ich życia reprodukcyjnego. Z pośród tych kobiet, nawet dla 29% skurcze menstruacyjne są ciężkim doświadczeniem.

Mimo, że wiele kobiet jest w stanie kontynuować swoje życie z dnia na dzień podczas skurczów menstruacyjnych, przypadłość w pewnych przypadkach może działać osłabiająco. W Stanach Zjednoczonych, ból miesiączkowy jest najczęstszą przyczyną utraconego czasu od szkoły i pracy wśród nastolatek oraz kobiet w wieku 20 lat.

Według zespołu badawczego, w tym dr Hong Ju z Uniwersytetu Queensland w Australii, ostatnie badania przyglądające się związkowi między paleniem i występowaniem ciężkich skurczów menstruacyjnych przyniosły mieszane rezultaty.

Dlatego, dr Ju wraz z kolegami postanowili zbadać ten związek bardziej szczegółowo. Zespół przeanalizował 9 067 młodych kobiet.

Badania pokazały, że palenie w wieku poniżej 13 lat może zwiększyć ryzyko wystąpienia silnego bólu przewlekłego podczas miesiączkowania aż o 60%.

Źródło: MNT

-całe moje życie było

-całe moje życie było związane z bardzo dużym bulem przy miesiączce nic nie pomagało nawet dostawałam co miesiąc l-4

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania