Powiększanie piersi – najczęściej wykonywany zabieg z zakresu chirurgii plastycznej

Sala operacyjna - zdjęcie partnera

Już od połowy XX wieku powiększanie biustu zyskiwało na ogromnej popularności. Z początku był to zabieg zarezerwowany dla zamożnych oraz gwiazd. Obecnie jest on powszechnie dostępny i cieszy się coraz większą popularnością.

Mały biust lub utrata jego jędrności to dwie podstawowe przyczyny, dla których pacjentki decydują się na zabieg. Często mają nadzieję wyglądać jak popularna gwiazda filmowa lub po prostu czuć się bardziej kobieco. W wielu wypadkach pacjentki nie do końca są świadome co może je czekać.

Podjęcie decyzji o operacji powinno być poprzedzone wcześniejszym rozeznaniem się wśród specjalistów. Powiększanie piersi to poważny zabieg, który rzadko miewa powikłania. Niemniej jednak zabieg powinien przeprowadzić prawdziwy specjalista z wieloletnim doświadczeniem w chirurgii plastycznej. To on pomoże ustalić jaki rozmiar będzie odpowiedni dla pacjentki, jakie są oczekiwania i możliwe efekty.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat powiększania piersi - https://www.christofferingves.pl/pl/powiekszanie-piersi-warszawa

doctor-2722943_1920.jpg

Obawy przed wykonaniem zabiegu powiększania biustu wiążą się głównie z bólem. Operacja plastyczna to ingerencja w ludzkie ciało i może wiązać się z dyskomfortem oraz powikłaniami. Pacjentki często odczuwają ból po zabiegu, dlatego przez dwie kolejne doby stosowane są leki przeciwbólowe. Pojawić mogą się obrzęki oraz ogólne uczucie dyskomfortu. Wśród najczęstszych powikłań należy wyróżnić drętwienie, zmniejszenie czucia czy podbiegnięcia krwawe. W rzadkich przypadkach regeneracja organizmu może być spowolniona i mogą pojawiać się zakrzepica czy krwiaki.

Do zabiegu dopuszczona może być każda kobieta pod warunkiem, że nie występują przeciwwskazania zdrowotne. Z tego też powodu ważne jest wykonanie wcześniejszych badań dla potwierdzenia gotowości do operacji. Nie zaleca się zabiegu kobietom, które planują w przyszłości zajść w ciążę lub jeżeli ma się do czynienia z przeciwwskazaniami onkologicznymi.

Powrót do pełni sił po operacji może potrwać nawet do 3 miesięcy. Przed przystąpieniem do niej należy mieć pełen obraz sytuacji i być świadomym jak wygląda przebieg operacji oraz rekonwalescencja.

Materiał zewnętrzny

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania