Problem z zapisaniem się na wizytę lekarską?

Akcesoria lekarza

Problem z zapisaniem się na wizytę lekarską, szczególnie w przypadku specjalisty zajmującego się konkretnymi schorzeniami, to w przypadku naszego kraju pewien negatywny standard. Odczuwalny zarówno w mniejszych miejscowościach, jak i w dużych miastach. Skonsultowanie wyników badań z endokrynologiem, gastrologiem czy urologiem, stanowi prawdziwe wyzwanie. Najpierw specjalistę trzeba znaleźć, bo wbrew pozorom nie ma ich aż tak wielu, zapisać się na wizytę, a potem odczekać te kilka albo kilkanaście tygodni. Jeśli problem nie jest palący, to tylko drobna uciążliwość. Co jednak w sytuacji, kiedy nasze zdrowie daje o sobie mocno znać...

Sondrom kolejkowy

Brak specjalistów, wolnych terminów w ich kalendarzach jest w ostatnich latach coraz bardziej odczuwalny. Co ciekawe, sytuacja ta, znana nam doskonale z publicznej służby zdrowia, przekłada się na prywatną przestrzeń medyczną. Również umawiając się na wizytę prywatnie, musimy się liczyć z tym, że na jej realizację przyjdzie nam chwilę poczekać. Rzadko kiedy dobry lekarz ma wolny termin w pierwszym najbliższym dniu przyjęć. Szczególnie dobry lekarz, bo nauczyliśmy się samopomocy i wszelkiego rodzaju fora medyczne wypełniają rekomendacje dla prawdziwych ekspertów w swoich dziedzinach oraz negatywne komentarze dotyczące tych, którzy z zawodem lekarza chyba nie mają wiele wspólnego. 

Czy można inaczej?

W sytuacji zagrożenia życia nie ma się na co oglądać i udać się do szpitala, okupować SOR i domagać się pomocy lekarskiej. Jeśli jednak stan naszego zdrowia pozwala na to, aby na spokojnie konsultować wyniki i przyjąć określonych plan działania, rozwiązaniem mogą się okazać "wizyty online". Być może hasło lekarz online dla wielu zabrzmi jeszcze kuriozalnie, aczkolwiek to sposób na to, aby możliwie szybko, bez kolejki skonsultować swoje wyniki, rozwiać wątpliwości, zadać lekarzowi pytanie. Takie pytanie do lekarza można zadać dzięki prostemu systemowi https://edoktor24.pl/. Na większość pytań odpowiedzi lekarze udzielają w ciągu dobry, na prawie połowę zaś odpowiadają w ciągu godziny. To prosty, szybki sposób na ustalenie sytuacji, wprowadzenie jakiegoś planu działania, uzyskanie wiedzy, co w danej sytuacji należy robić dalej. 20 specjalizacji, bo tyle w tej chwili oferuje serwis, daje szansę na realną pomoc i uzyskanie konkretnej wiedzy. Tym bardziej, że z lekarzem można przeprowadzić czat, rozmowę telefoniczną, a nawet videokonferencję. Ważnym i cennym rozwiązaniem jest także możliwość przesłania wyników badań i ich skonsultowanie. Może więc na początku nie warto stać w kolejkach?

Materiał zewnętrzny

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania