Profilaktyczny zabieg podologiczny - jak jest wykonywany?

Pedicure - zdjęcie partnera

Nasze stopy zasługują na szczególną pielęgnację. Właśnie dlatego eksperci rekomendują korzystanie z profilaktycznych zabiegów podologicznych, które pozwalają na zapobieganie nieestetycznym i niekomfortowym zmianom mogącym dotyczyć paznokci i skóry u stóp.

Pedicure to zabieg kosmetyczny polegający na pielęgnacji paznokci u stóp, a także skóry stóp. Obejmuje wyregulowanie długości paznokci, starcie zrogowaciałej skóry, może również zawierać pomalowanie paznokci lakierem.

Jednak czasami to za mało – gdy pojawiają się kurzajki, modzele, odciski, wrastające paznokcie i inne problemy, wykonuje się pedicure leczniczy. Takim zmianom można też zapobiegać z wykorzystaniem profilaktycznych zabiegów podologicznych.

Profilaktyczny zabieg podologiczny – co to jest?

Zabiegi podologiczne tego rodzaju łączą w sobie czynności charakterystyczne dla podstawowego pedicure oraz pedicure leczniczego. Wykonuje je specjalista z użyciem sterylnych narzędzi, który dba o to, aby stopy były zabezpieczone przed występowaniem powyższych problemów.

Profilaktyka pozwala między innymi na zapobieganie bolesnemu wrastaniu paznokci u osób, które są na to narażone, pozwala na bezpieczne usunięcie nadmiaru zrogowaciałego naskórka, a także zmniejszenie ryzyka powstawania odcisków i innych zmian na stopach. Obejmuje też pielęgnację i może kończyć się pomalowaniem paznokci na wybrany kolor. Specjalista będzie mógł również doradzić, jak prawidłowo pielęgnować stopy w domu.

Zatem profilaktyczny zabieg podologiczny rekomendowany jest dla osób, które chcą zadbać o piękno i zdrowie swoich stóp. Gdy masz trudności w pielęgnacji stóp w domu i potrzebujesz w tym pomocy, warto umówić się na wizytę.

Zapraszamy na profilaktyczne zabiegi podologiczne do gabinetu podologicznego Ekspert Stóp!

Jeśli również chcesz skorzystać z profilaktycznych zabiegów na stopy, zapraszamy serdecznie do wybrania jednego z naszych gabinetów Ekspert Stóp – jesteśmy zlokalizowani w mieście Warszawa oraz w miejscowościach Legionowo i Sulejówek.

Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę dla najbardziej wymagających. Zachęcamy do umówienia się na wizytę na dogodny termin!

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania