Waporyzator – co to za urządzenie i jak z niego korzystać?

Waporyzator - zdjęcie partnera

Być może pojęcie „waporyzator” jest ci już znane, a może po prostu gdzieś je słyszałeś i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Dobrze trafiłeś! W poniższym artykule opowiemy, czym jest waporyzator i w jakim celu się go używa.

Waporyzator – do czego służy?

Na początek warto wyjaśnić, czym jest waporyzator. Jest to urządzenie do podgrzewania ziół, a zatem używa się go do odparowywania substancji przeznaczonych do inhalacji. Komory grzewcze w waporyzatorach wykonane są z różnych materiałów, jak na przykład: ceramika, metal lub szkło. Parę wdycha się z kolei przez wąż albo ustnik.

Wymienić można takie rodzaje waporyzatorów, jak:

  • Waporyzator stacjonarny (vaporizer stacjonarny) – są to niezwykle wydajne urządzenia, które emitują wysokiej jakości parę. Niemniej można ich używać wyłącznie w pomieszczeniach, które mają dostęp do gniazdka elektrycznego.

  • Przenośne waporyzatory – jak sama nazwa wskazuje, są to urządzenia przenośne, które można wszędzie ze sobą zabrać.

To nie jedyny podział. Do wyboru są bowiem urządzenia konwekcyjne, kondukcyjne i hybrydowe (na przykład waporyzator Fenix Mini), a także waporyzatory sesyjne i typu on-demand, elektroniczne i butanowe. W sprzedaży wciąż można się spotkać z waporyzatorami manualnymi, które nie są zasilane elektrycznie ani za pomocą baterii. Do podgrzewania używa się wówczas zapalniczki lub podgrzewaczy indukcyjnych.

Waporyzatory służą do podgrzewania i aplikacji:

  • ziół

  • substancji roślinnych (susz konopny)

  • medycznej marihuany

  • tytoniu

  • olejków eterycznych.

Jak działa waporyzator suszu CBD?

Obsługa waporyzatora nie jest niczym skomplikowanym. W komorze grzewczej urządzenia należy umieścić rozdrobniony susz (od 0.2 g do 0.5 g). Następnie trzeba ustawić pożądaną temperaturę, a urządzenie poinformuje o jej osiągnięciu (komunikat na wyświetlaczu lub wibracje). Jest to moment, w którym można rozpocząć waporyzację.

Czy waporyzacja jest bezpieczna?

To pytanie, które nurtuje wielu przyszłych użytkowników waporyzatora. Otóż waporyzacja jest nie tylko bezpieczna, ale też zdrowa – nie dochodzi bowiem do wydzielania szkodliwych substancji smolistych. Jest to swego rodzaju inhalacja, zupełnie bezpieczna dla organizmu człowieka. Dzięki waporyzacji uzyskujemy maksimum substancji aktywnych z podgrzewanych ziół czy suszu konopnego.

Jest to z pewnością warta rozważenia alternatywa dla zwykłego palenia, które – jak powszechnie wiadomo – niesie za sobą szereg negatywnych skutków. Co więcej – waporyzacja wspomaga proces rzucania palenia. 

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania