Z astmą na wakacjach – jak zapewnić sobie wypoczynek i komfort i chorobę też „ wysłać na wakacje”?

pluca(1).jpg

Już niedługo zaczną się dla nas wszystkich sezon urlopowe i wakacyjne. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku lecz chorzy na astmę do takiego wyjazdu mają dużo więcej przygotowań. Zawsze niestety istnieje ryzyko nagłego zaostrzenia dolegliwości i trzeba być przygotowanym jako chory na tego typu sytuacje w każdym momencie.

Co roku przed wyjazdem każdy chory powinien odwiedzić nawet nadprogramowo swojego lekarza prowadzącego i omówić z nim swój stan zdrowia właśnie w kontekście wyjazdu na wakacje Warto to oczywiście zrobić odpowiednio wcześniej niż na pół godziny przed wyjazdem. Nic nie stoi na przeszkodzi aby osoby chore na astmę oskrzelową mogli w pełni korzystać z letniego wypoczynku lecz takie osoby muszą w planowaniu wakacji uwzględnić parę czynników wiążących się z ich chorobą. Wizyta u lekarza jest niezbędną nie tylko dlatego aby uzyskać odpowiednią receptę na wykopcenie leków w określonej i potrzebnej ilości. Warto również porozmawiać ze specjalista o tym gdzie mamy zamiar wyjechać gdyż jest to bardzo ważne dla choroby. Orgii oddechowe SA wrażliwe na warunki pogodowe dlatego też dla astmatyków najlepszym klimatem jest klimat suchy i ciepły. Szkodliwe dla chorych może być wyjazd do miejsca z wilgotnym klimatem. Oczywiście nie jest to regułą do ustalania wyjazdów jednak warto o tym pamiętać. Podobnie jak u chorych z silnymi astmatycznymi reakcjami alergicznymi, astmatycy oskrzelowi najlepiej czuja się nad morzem lub wysoko w górach gdzie pyłków wszelakich alergenów jest mniej.

Gdy osoba chora na astmę będzie już u lekarza powinna się postarać o przepisanie od razy wystarczającej liczby leków jak również pomyśleć o tym aby mieć zawsze nadprogramowe opakowanie i trzymać je ciągle w razie nasilenia się choroby czy tez zwykłej kradzieży bagażu lub jego zgubienia. Jeżeli choroba nagle się zaostrzy tak że leki nie będą pomagały należy zawsze być przygotowanym na poszukiwanie pomocy specjalisty. To znacznie choremu ułatwi znajomość miejsca gdzie jest pogotowie lub oddział ratunkowy jak również zabranie ze sobą historii choroby oraz opisu zażywanych medykamentów. Zanim również np. wylecimy za granice jeszcze należy w takim przypadku zapoznać się jak wygląda sprawa z pokrywaniem kosztów ewentualnego leczenia czy udzielania pomocy czy ubezpieczenie chorego jest akceptowane przez dany kraj do którego chcemy jechać.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania