Zakres usług profesjonalnego dentysty

U dentysty - zdjęcie partnera

Żelazne narzędzie, dziwnie wyglądający fotel, napędzana siłą mięśni aparatura – dawny gabinet dentystyczny nie sprawiał dobrego wrażenia, a spotkanie z lekarzem stomatologiem należało do najgorszych przeżyć. Jednak współczesne gabinety znacząco różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat, a wizyty u profesjonalnych dentystów nie są już źródłem bólu i nieprzyjemności. Jak wybrać dobrego i profesjonalnego dentystę?

Podstawowe zabiegi stomatologiczne

Profilaktyka w zakresie higieny i zdrowia jamy ustnej to podstawa zachowania pięknego uśmiechu. Profesjonalne gabinety dentystyczne wśród usług ogólnych proponują badanie, porady i sporządzenie planu leczenia oraz instrukcję zachowania zdrowia jamy ustnej. W podstawowej ofercie powinny być także znieczulenia stosowane w większości zabiegów.
Leczenie zachowawcze, proponowane przez gabinety stomatologiczne objemuje wypełnianie ubytków oraz odbudowę zębów złamanych, utrąconych lub uszkodzonych po leczeniu kanałowym. Licówki, lapisowanie i koferdam to również czynności wykonywane w ramach leczenia zachowawczego, mającego na celu utrzymanie zdrowego wyglądu zębów.

Stomatolog na poważne problemy

Profesjonalne dentysta rozwiąże także trudniejsze problemy z zębami. Leczenie kanałowe zapobiega usunięciu zęba i choć bywa długotrwałe i bolesne, pozwala uniknąć gorszych konsekwencji. W tym wypadku potrzebna będzie interwencja chirurgii stomatologicznej. W jej zakres wchodzi usuwanie zębów, resekcja wierzchołka korzeni oraz rozwiązanie wielu innych problemów związanych z uzębieniem.

Dla zdrowych i ładnych zębów

W ofercie profesjonalnego dentysty nie powinno zabraknąć również zabiegów wspomagających ładny wygląd zębów i śnieżnobiały uśmiech. Do takich działań należy zaliczyć wybielanie zębów różnymi metodami: np. scaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, wybielanie za pomocą lampy. Inne zabiegi higienizacyjne i profilaktyczne to remineralizacja, lakierowanie i lakowanie bruzd. Profesjonalny dentysta zapewne będzie mógł zaproponować również wszczepienie implantów lub protetykę, czyli protezę, koronę lub wkład.

To, do jakiego dentysty się wybierzemy w dużej mierze zależy od celu naszej wizyty – jeśli to standardowe badanie, zapewne nie myślimy o szerokiej ofercie gabinetu. Jednak warto zwrócić uwagę na liczne usługi proponowane przez profesjonalnych dentysów, ponieważ taki lekarz zaradzi każdym pojawiającym się problemom.

Dentysta-Zakopianka.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania