Co warto wiedzieć o aparatach RTG?

Rezonans magnetyczny - zdjęcie partnera

Zdjęcie rentgenowskie, czyli popularnie znane RTG jest podstawą, gdy bierzemy na tapet obrazową diagnostykę medyczną, mającą na celu szybkie i sprawne określenia, jaki jest stan pacjenta. RTG to nieinwazyjne badanie radiologiczne przedstawiające części ciała, które nas interesują.

Promieniowanie rentgenowskie w aparatach RTG

Do diagnostyki takich urazów jak: zwichnięcia, złamania, zwyrodnienia czy pęknięcia, aparaty RTG wykorzystują promieniowanie rentgenowskie, znane pod nazwą „promieniowanie X”.

Nowoczesna diagnostyka RTG – co ma na celu?

Nowoczesną diagnostykę rentgenowską wykorzystuje się do oceny urazów oraz badania przesiewowego. Wykonanie RTG płuc, serca lub jamy brzusznej umożliwia wykrycie ewentualnie istniejących w nich zmian chorobowych. Warto zaznaczyć, że diagnostyka RTG to metoda obrazowania, która znajduje także zastosowanie np. w szeroko pojętej weterynarii.

Prześwietlenie, jak potocznie mówi się o badaniu RTG, ma zastosowanie w leczeniu:

  • ortodontycznym,
  • ortopedycznym,
  • stomatologicznym,
  • onkologicznym,
  • i nie tylko.

Aparaty RTG wykorzystywane w dzisiejszych czasach

Aparaty RTG pochodzące z oferty United Imaging Healthcare to niesamowicie nowoczesne sprzęty, które działają w oparciu o nowatorskie technologie. Zdjęcia rentgenowskie, które otrzymujemy dzięki nim, wyróżniają się wysoką jakością, ogromną rozdzielczością i idealnym kontrastem tkanek miękkich. Tego typu urządzenia pozwalają na automatyczną bądź ręczną obsługę. Automatyzacja procesu, możliwa dzięki zastosowanych w urządzeniach systemach elektromechanicznych, usprawnia przebieg badania.

Aparaty rentgenowskie, na których lekarze specjaliści pracują w dzisiejszych czasach, dzięki zastosowaniu nowoczesnych algorytmów, zapewniają im najwyższej klasy obraz cyfrowy, przy jednoczesnej redukcji promieniowania. Synchronizacja, występująca automatycznie pomiędzy detektorem panelowym a lampą RTG, pozwala na pozycjonowanie aparatu. Trzeba zaznaczyć, że w nowoczesnych aparatach RTG znajdziemy m.in. panele dotykowe oraz ułatwiające obsługę stacje robocze All-in-one.

Rodzaje aparatów RTG

W asortymentach popularnych producentów sprzętu medycznego znajdziemy:

  • systemy sufitowe wyposażone w płaski, bezprzewodowy detektorem panelowy UIH,
  • automatyczne systemy podłogowe, które świetnie spisują się w pracowniach RTG i szpitalach,
  • mobilne systemy rentgenowskie, umożliwiające wykonanie badania przy łóżku chorego, w momencie gdy niemożliwy jest jego transport do szpitalnej pracowni RTG.

Zróżnicowany asortyment sprawia, że każda placówka medyczna będzie w stanie wybrać aparat RTG, odpowiadający jej indywidualnym potrzebom.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania