Ciekawostki w świecie zdrowia

Sklep medyczny - co możemy w nim znaleźć?

Logo MedPartner - zdjęcie partnera

Niestety dzisiejszy świat sprawia, że dbanie o swoje zdrowie może być dla wielu naprawdę ciężkim zadaniem. Nikt z nas bowiem nie narzeka przecież na nadmiar wolnego czasu, toteż brakuje nam go często na codzienne czynności, a co dopiero na regularne wykonywanie badań, czy szczególne kontrolowanie swojego stanu zdrowia.

Obuwie lekarskie: wygoda i bezpieczeństwo w pracy

Klinika - zdjęcie partnera

Obuwie medyczne jest jednym z najważniejszych elementów uniformu każdej osoby pracującej w placówce medycznej. Dzięki nim wielogodzinna praca często wymagająca niemałego wysiłku fizycznego staje się mniej uciążliwa. Podczas kompletowania stroju dla siebie lub swoich pracowników nie można zdawać się na przypadek.

Suplementy diety Moring Slim sprawdzone i skuteczne

Suplementy - zdjęcie partnera

Dobrej jakości suplementy prawidłowej diety

Dieta, jaką mamy bezpośrednio wpływa na stan naszego zdrowia, a także na nasze samopoczucie oraz ogólną kondycję fizyczną organizmu, a także na jego wydolność. W związku z tym tak ważne jest, aby zawsze dbać o swoją dietę, zwłaszcza, kiedy mamy na co dzień stosunkowo dużo aktywności fizycznej.

Green Barley Plus jako wysokiej jakości suplement

Suplementy - zdjęcie partnera

Dieta jako podstawa w walce z nadwagą

Dieta zdrowa i korzystna dla naszego samopoczucia staje się coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób świadomie stara się wybierać to co spożywa każdego dnia.

Jak kąpać noworodka, by dbać o jego zdrowie?

Noworodek w kąpieli - zdjęcie partnera

Pierwsze kąpiele nowo narodzonego dziecka mogą być bardzo stresujące, w szczególności dla rodziców, którzy jeszcze nie posiadają w tej kwestii doświadczenia. Dlatego też warto zapoznać się najważniejszymi informacjami na temat tego, jak kąpać noworodka, aby nie narazić go np. na przeziębienie.

Jakie są naturalne metody na bezsenność?

Kobieta bezsenność - zdjęcie partnera

Osoby cierpiące na bezsenność stają przed dylematem: jaką metodę leczenia wybrać? Wiele z nich w pierwszej kolejności sięga po leki nasenne – to prosty, szybki i skuteczny sposób na pozbycie się kłopotów ze snem, ale niestety krótkotrwały.

Jak dobrać najlepszy dla siebie aparat słuchowy?

Aparaty słuchowe - zdjęcie partnera

Aparaty słuchowe wspierają lub wręcz zastępują działanie jednego z najważniejszych zmysłów. Urządzenie noszone jest przez kilkanaście godzin na dobę, w zróżnicowanych warunkach akustycznych, dlatego jego wybór nie może być przypadkowy. Jak wybrać najlepszy aparat słuchowy, by jego użytkowanie było efektywne i wygodne?

Kiedy dieta pudełkowa wyjątkowo nam się sprawdzi

Catering dietetyczny - zdjęcie partnera

Zdrowe odżywianie to przede wszystkim możliwość poprawienia swojego stanu zdrowia, a także uzupełnienia wszelkich niedoborów witamin. Możemy dzięki temu zdecydowanie lepiej się poczuć, jednak wymaga to wyegzekwowania czasu na codzienne gotowanie. Musimy bowiem nie tylko skomponować posiłki, ale także je dokładnie przygotować.

Jesteś opiekunką osób starszych? Sprawdź, jakie akcesoria sprawdzą się na co dzień

Starsza pani z opiekunką - zdjęcie partnera

Niezależnie od tego, czy jesteś zawodową opiekunką osób starszych, czy też sytuacja rodzinna skłoniła Cię do zajmowania się własną babcią czy mamą, potrzebujesz szeregu akcesoriów i sprzętów, które ułatwią Ci codzienne zadania, a podopiecznemu zagwarantują większy komfort i bezpieczeństwo. Poniżej krótki przegląd najpotrzebniejszych produktów.

Ćwiczenia i pisanie na komputerze mogą doprowadzić do zapalenia pochewek ścięgnistych - co to takiego i jak z tym walczyć?

Boy with laptop - freerangestock.com

Różne dolegliwości bólowe mogą pojawiać się na skutek zapalenia pochewek ścięgnistych. Pośród przykładów często wymienia się chociażby ból w kolanie w czasie zginania nogi, ból dłoni lub palców w czasie pisania na komputerze, a także inne bóle pojawiające się w czasie poruszania ręką, nogą lub dłonią.

Zespół Klinefeltera - choroba o podłożu genetycznym - co ją wyróżnia i co powinniśmy o niej wiedzieć?

Mężczyzna - zdjęcie partnera

Zespół Klinefeltera to choroba o podłożu genetycznym. Jest to schorzenie występujące u mężczyzn, dla którego wyróżniający jest wysoki wzrost, małe jądra, długie kończyny oraz wysoki głos i niepłodność. Rozpoznanie stawiane jest w wieku nastoletnim lub dorosłym, gdy objawy staja się zdecydowanie bardziej dostrzegalne.

Rehabilitacja narządu wzroku u dzieci i dorosłych – co warto wiedzieć?

Badanie u okulisty - zdjęcie partnera

Wiele wad wzroku można leczyć i rzeczywiście leczenie jest bardzo skuteczne. Jednak wbrew pozorom nie zawsze konieczna jest operacja, gdyż dobre rezultaty można też osiągnąć przy zastosowaniu rehabilitacji w formie ćwiczeń. Jak przebiega ona u dzieci, a jak u dorosłych?

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania