Ciekawostki w świecie zdrowia

Teleangiektazja, czyli pajączki - czym są i jak im zapobiegać?

Ból nóg, pajączki - zdjęcie partnera

Niepozorne pajączki na nogach, tzw. teleangiektazje, wskazują na zaburzenia w funkcjonowaniu układu żylnego. Tworzą się najczęściej na skutek zmniejszonej elastyczności i kruchości naczyń krwionośnych oraz nieprawidłowej pracy zastawek żylnych.

Ile kosztuje morskie świadectwo zdrowia?

Kontenerowiec na morzu - zdjęcie partnera

Aby móc pracować na statku, marynarze muszą posiadać ważne świadectwo zdrowia dokumentujące, że marynarz został uznany za zdolnego do służby na statku, ewentualnie z pewnymi ograniczeniami, poprzez specjalne badanie lekarskie marynarzy.

E zwolnienie online - sprawdź kiedy i jak można je uzyskać

Wybity bark - zdjęcie partnera

E zwolnienie online to nowoczesna forma dobrze znanego papierowego zwolnienia lekarskiego. Charakteryzuje się ono dużo większą wygodą, łatwością w użytkowaniu i intuicyjnością. Zaświadczenie może być wystawione niemalże „od ręki”. Dzięki automatyzacji systemu, zwolnienie zostanie natychmiast przekazane pracownikowi, którego dotyczy, a także jego pracodawcy.

Liszaj płaski - charakterystyka choroby, objawy, przyczyny, leczenie

Skóra - zdjęcie partnera

Liszaj płaski to przewlekła choroba skóry, która może wpływać na wnętrze jamy ustnej i okolice narządów płciowych.

Dlaczego myjka do żywności Milerd Detoxer jest potrzebna w każdym domu?

Milerd Detoxer - zdjęcie partnera

Praktycznie każdy człowiek ma styczność jak nie z zanieczyszczonym powietrzem, to przynosi do domu zanieczyszczone produkty spożywcze lub przedmioty takie jak zabawki dla dzieci. Rozwiązaniem wielu problemów zdrowotnych, w których szkodliwe substancje mogą negatywnie wpłynąć na samopoczucie i cały organizm, jest myjka do żywności Milerd Detoxer.

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych

Oko - zdjęcie partnera

Soczewki kontaktowe to bez wątpienia wygodne i znacznie mniej widoczne rozwiązanie niż okulary. Umożliwiają one korektę wady wzroku. Tak, jak w przypadku okularów, wyróżniamy wiele odmian soczewek. Na co powinniśmy zwrócić uwagę i o czym powinniśmy wiedzieć decydując się na pierwszy wybór tzw. "kontaktów"?

Waporyzator – co to za urządzenie i jak z niego korzystać?

Waporyzator - zdjęcie partnera

Być może pojęcie „waporyzator” jest ci już znane, a może po prostu gdzieś je słyszałeś i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Dobrze trafiłeś! W poniższym artykule opowiemy, czym jest waporyzator i w jakim celu się go używa.

Nietrzymanie moczu. Jak radzić sobie z kłopotliwym problemem?

Nietrzymanie moczu - zdjęcie partnera

Nietrzymanie moczu, czyli tzw. inkontynencja, to wstydliwy problem, który może pojawić się u Ciebie nawet w stosunkowo młodym wieku. Już osoby po trzydziestym roku życia są narażone na schorzenia i dysfunkcje, skutkujące nietrzymaniem moczu, choć ugruntował się stereotyp, że to przypadłość towarzysząca seniorom.

Leczenie alkoholizmu - jak pomóc alkoholikowi?

Alkohol - zdjęcie partnera

Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe. Istnieje wiele różnych metod, które można zastosować, aby usunąć wszystkie mechanizmy uzależnienia i doprowadzić do trwałej abstynencji. Nad całym procesem może czuwać zespół profesjonalistów. Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 uznaje uzależnienie od alkoholu za stan chorobowy.

Psychiatra online. Dlaczego warto wybrać taką formę wizyty?

Konsultacja online - fot. materiały prasowe partnera

Wizyta u psychiatry jest dla wielu osób powodem do stresu i niepokoju. Nawet jeśli wiemy, że lekarz ten ma nam pomóc, w podświadomości tkwi przekonanie, że będzie to trudna rozmowa i spotkanie wymagające szczególnego przygotowania. Zdarza się, że nieco inaczej - spokojniej - podchodzimy do takiej rozmowy, gdy ma przebiegać online.

Torba medyczna - co powinno znaleźć się w jej wyposażeniu?

Torba medyczna - zdjęcie partnera

Służby medyczne, aby przemieszczać się z wybranymi produktami bądź sprzętami, muszą mieć wygodne miejsce do ich przechowywania oraz przewożenia. Najlepszym wyborem będą torby medyczne.

Rodzaje tabletek „dzień po” – czym się różnią? Odpowiadamy

Młoda kobieta przeciąga się w łóżku - zdjęcie partnera

W Polsce dostępna jest w sprzedaży nie jedna tabletka „dzień po”, ale dwie różne, które posiadają inne substancje czynne, mechanizmy działania i skutki uboczne.

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania