Ciekawostki w świecie zdrowia

Leczenie prostaty - jakie kroki należy podjąć?

Rezonans magnetyczny - zdjęcie partnera

Jeśli zależy nam na zdrowiu prostaty, w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o profilaktyce. Od 45. r. ż. należy zgłaszać się do urologa na badanie profilaktyczne. Ponadto, mężczyźni, którzy mają obciążenia rodzinne w linii męskiej oraz żeńskiej, już po ukończeniu 40 lat powinni regularnie badać się w kierunku rozpoznania wczesnych postaci nowotworu prostaty.

Terapia wisceralna - dla kogo jest odpowiednia?

Masaż pleców - zdjęcie partnera

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się terapii wisceralnej jako skutecznej metodzie leczenia bólu pleców i kręgosłupa. Dowiemy się również, jak ta forma terapii może poprawić funkcjonowanie układu oddechowego oraz przynieść ulgę pacjentom z dolegliwościami układu pokarmowego.

Osteopatia jako holistyczne podejście do zdrowia i dolegliwości: Jak działa?

Osteopatia - zdjęcie partnera

Osteopatia to dziedzina medycyny, która przez wiele lat zdobywała uznanie jako holistyczne podejście do zdrowia i dolegliwości. Jej korzenie sięgają XIX wieku, a od tego czasu stała się coraz bardziej popularna jako alternatywa lub uzupełnienie tradycyjnej opieki medycznej.

Nieduża rana. Jak sobie z nią poradzić?

Opatrunek - zdjęcie partnera

W życiu codziennym, podczas wykonywania obowiązków domowych, bawienia się z dziećmi lub aktywności na świeżym powietrzu, istnieje ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu oraz zdrowiu naszych najbliższych.

Fizjoterapia Stomatologiczna - zapewnienie pełnego komfortu pacjentom

Fizjoterapia stomatologiczna - zdjęcie partnera

W dzisiejszych czasach dbanie o zdrowie jamy ustnej to nie tylko kwestia higieny, ale i zdrowia. Stomatologia to już nie tylko leczenie i ekstrakcja zębów, to również fizjoterapia stomatologiczna. Łączenie wiedzy z zakresu stomatologii i fizjoterapii, pozwala zapewnić pacjentom komfort i zdrowie.

Rozpoznawanie i leczenie zespołu rowka nerwu łokciowego

Fizjoterapia zespołu rowka nerwu łokciowego - zdjęcie partnera

Nerw łokciowy jest jednym z nerwów splotu ramiennego w części podobojczykowej. Przebiega od splotu barkowego do nadgarstka, odpowiada za unerwienie w obrębie dłoni. Ze względu na długość nerwu jego przewodnictwo może być zaburzone na różnych poziomach.

Medycyna rodzinna, pediatra - początki medycyny

Lekarz pediatra - zdjęcie partnera

Pediatria, jako dziedzina medycyny, ma głęboko zakorzenione tradycje, które sięgają czasów starożytnych. Już wtedy istniała świadomość, że młode organizmy, rozwijając się, wymagają specjalistycznej opieki zdrowotnej. Starożytne cywilizacje takie jak Egipt czy Grecja miały swoje metody leczenia chorób dziecięcych, chociaż były one znacznie różne od dzisiejszych.

Jak przygotować się do wizyty u dentysty?

Jak przygotować się do wizyty u dentysty? - zdjęcie partnera

Przygotowanie do wizyty u dentysty może wywołać u wielu osób stres i niepokój. Jednak odpowiednie przygotowanie i zrozumienie, czego można się spodziewać, może znacznie złagodzić te obawy. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w przygotowaniu się do wizyty u dentysty.

Leki dla dzieci bez recepty - co warto stosować

Tabletki - zdjęcie partnera

Troska o zdrowie i dobrostan pociechy to priorytet każdego rodzica. Gdy pojawia się jakiś problem natury zdrowotnej, naturalnym odruchem jest szukanie sposobów na szybką i efektywną pomoc. Jeżeli dolegliwości nie są mocno nasilone, warto zwrócić uwagę na preparaty bez recepty, które wesprą młody organizm.

Profesjonalny masaż kobido w Gdańsku - zainwestuj we własne zdrowie już dziś

Masaż kobido - zdjęcie partnera

Nie od dziś wiadomo, że wpływ na nasze zdrowie mają bardzo zróżnicowane czynniki, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Ciału warto pomagać na różne sposoby. Jednym z nich są różnego rodzaju masaże, np. masaż kobido. Jest to masaż twarzy, który poprawia krążenie krwi, pozytywnie wpływa na owal twarzy itp.

Alergolog - czym się zajmuje, co leczy?

Stetoskop - zdjęcie partnera

Na pewno każdy z nas przynajmniej raz słyszał o takim lekarzu jak alergolog. Jednak często nie do końca wiemy, czym tak naprawdę taka osoba się zajmuje. Rodzajów alergii i jej objawów, których sami nie jesteśmy w stanie rozpoznać, jest coraz więcej.

Jak foniatria może pomóc w leczeniu dysfonii?

Foniatria - zdjęcie partnera

Dysfonia to zaburzenie, które dotyczy głosu i powoduje trudności w jego artykulacji. Może mieć różne przyczyny, takie jak nadużywanie głosu, zmęczenie głosowe, wady anatomiczne lub choroby układu oddechowego.

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania