Ciekawostki w świecie zdrowia

Jak zabić nużeńca - poznaj skuteczne sposoby!

Nużeniec - zdjęcie partnera

Jak zabić nużeńca to kwestia nurtująca każdą osobę, która zmaga się z demodekozą. Nie ma się temu co dziwić, bo objawy bytowania nużeńca na naszej skórze są wyjątkowo przykre. Na szczęście istnieją skuteczne metody walki z nużeńcami, które doprowadzą do obumierania tych pasożytów. Czytając poniższy artykuł, zapoznasz się z tymi sposobami.

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity

Soczewki kontaktowe - zdjęcie partnera

Chociaż soczewki kontaktowe "miękkie" są już z nami od lat 70-tych XX stulecia cały czas uważane są przez niektórych za nowość, za modny gadżet przeznaczony dla aktorów czy po prostu za kaprys tych, którzy "źle wyglądają w okularach".

Środki antykoncepcyjne, które lekarz może przepisać online

Tabletki - zdjęcie partnera

Kiedy teleporady były nowością w Polsce, część z nas podchodziła do nich nieco sceptycznie. Ostatnie miesiące pokazały, że nie tylko jest to nieraz najwygodniejszy sposób kontaktu z lekarzem, ale teleporada stała się właściwie koniecznością. Jednak w dalszym ciągu pojawiają się pytania o to, co możemy załatwić online.

Niedobór biotyny - jak poradzić sobie z tym problemem?

Zachód słońca - zdjęcie partnera

Nieregularny tryb życia, stres, a także nieprawidłowa dieta – to trzy główne czynniki, które są odpowiedzialne za niedobór ważnych mikroelementów w naszym organizmie. Jednym z nich jest biotyna mająca wpływ na zdrowie oraz kondycję urody. Na szczęście, istnieje kilka bardzo prostych sposobów, dzięki którym można uporać się z niedoborem biotyny w organizmie.

Nie tylko na opryszczkę. Kiedy stosować leki przeciwwirusowe?

Opryszczka i inne wirusy - zdjęcie partnera

Jesień to czas, kiedy aura za oknem zaczyna robić się coraz mniej sprzyjająca. Dni są coraz krótsze i zimniejsze, a dodatkowo pojawiają się opady i porywisty wiatr.

Miażdżyca - niebezpieczna choroba, która może prowadzić do zawalu lub udaru - co warto o niej wiedzieć

krew_szpital_jup_550.jpeg

Miażdżyca to choroba obejmująca tętnice w naszym ciele. Polega na stopniowym zmniejszaniu się ich światła – tłumacząc obrazowo, oznacza to że jak weźmiemy kawałek tętnicy i co pewien czas będziemy próbować spojrzeć przez niego jak przez rurkę to widoczność będzie się zmniejszać.

RTG kręgosłupa – jak wygląda badanie i czy trzeba się do niego przygotowywać?

Kręgosłup - zdjęcie partnera

Zastanawiasz się, jak przebiega prześwietlenie kręgosłupa? RTG to popularne badanie pozwalające diagnozować schorzenia, urazy czy zmiany zwyrodnieniowe poszczególnych odcinków kręgosłupa. Sprawdź, jak należy przygotować się do RTG.
Jak wygląda RTG kręgosłupa?

Gdzie znaleźć dobrego ortopedę?

Ortopeda - zdjęcie partnera

Znalezienie dobrego ortopedy nie jest łatwe, bo chociaż wielu specjalistów ogłasza się w tej kategorii, to jednocześnie pacjenci często nie mogą trafić na kogoś, kto rzeczywiście pomoże im z ich problemami. Na szczęście nie musisz samodzielnie szukać specjalisty, bo możesz skorzystać z popularnej poradni ortopedycznej.

W czym może pomóc chirurg naczyniowy?

Chirurg naczyniowy - zabieg - zdjęcie partnera

Chirurg naczyniowy specjalizuje się w chorobach żył i tętnic. Zajmuje się pajączkami, tzw. teleangiektazjami, i żylakami kończyn dolnych. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki genetyczne, ale również tryb życia. Chirurg naczyniowy może pomóc w usunięciu uciążliwych dolegliwości i nieestetycznego wyglądu. Co należy wiedzieć o pajączkach naczyniowych i żylakach?

Grypowe zapalenie płuc - choroba, która może pojawić się po zakażeniu wirusem grypy - jakie są jego objawy?

Kaszel, Katar - materiał partnera

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że wirus grypy jest bardzo niebezpieczny. O ile samą chorobę zwykle jakoś przeleżymy z gorączką, to późniejsze ewentualne powikłania mogą nawet zagrozić życiu. Jednak wirus grypy może wywoływać również zapalenie płuc.

Popularność powiększania ust kwasem hialuronowym

Piękne usta - zdjęcie partnera

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym. Substancja ta, naturalnie występująca w ludzkim organizmie, znalazła szerokie zastosowanie w medycynie i farmacji. Wszystko, dzięki możliwości wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego łączy około 250 cząsteczek wody.

Prawa pacjenta i ich naruszenia jako podstawa do uzyskania odszkodowanie

Lekarz w czasie operacji - zdjęcie partnera

Pacjent, któremu mają być udzielane świadczenia medyczne oddaje swoje zdrowie w ręce lekarza i całego personelu medycznego. Z udzielaniem świadczeń medycznych nieodłącznie związane jest ryzyko zdrowotne. Ryzyka tego nie można wyeliminować.

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania