Ciekawostki w świecie zdrowia

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Terapia uroginekologiczna - zdjęcie partnera

Fizjoterapia uroginekologiczna staje się coraz bardziej popularna wśród pacjentek oraz pacjentów w każdym wieku, jednak zdecydowanie częściej udają się na nią kobiety. Fizjoterapeutka uroginekologiczna pomaga im rozwiązać szereg problemów, jednak wizyta, zwłaszcza pierwsza może być stresująca.

Jakich zawodów medycznych najbardziej brakuje w Polsce?

Zawody medyczne - zdjęcie partnera

Ostatnie lata udowodniły wszystkim, że pracownicy medyczni są podstawą sprawnie funkcjonującego społeczeństwa. Mimo to dalej w wielu krajach na całym świecie brakuje personelu medycznego – a szczególnie widać to w Polsce.

Kiedy udać się z dzieckiem na badanie wzroku?

Matka z dzieckiem w okularach - zdjęcie partnera

Badanie wzroku pozwala wykryć różnego rodzaju nieprawidłowości i wady na wczesnym etapie.

Odra - przyczyny, objawy, leczenie, zapobieganie

krosty, by David Castillo Dominici, www.freedigitalphotos.net

Odra to wysoce zakaźna infekcja wirusowa, która co roku dotyka wielu dzieci i dorosłych. Choroba jest bardzo poważna, zwłaszcza u dzieci poniżej 5 roku życia i osób dorosłych powyżej 20 roku życia. Nie ma specyficznego leczenia odry, ale można jej zapobiegać poprzez szczepienia.

Kiedy wykonuje się USG stawu łokciowego Warszawa?

Łokieć tenisisty - zdjęcie partnera

Badanie USG stawu łokciowego to jedno z podstawowych narzędzi diagnostycznych wykorzystywanych przy dolegliwościach bólowych, kontuzjach czy też innych problemach z ruchomością w tej przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu lekarz szybko może ocenić stan tkanek miękkich – czyli ścięgien i mięśni, oraz kaletek czy nerwów.

Jakie leki należy stosować w leczeniu bezsenności?

Leki na bezsenność - zdjęcie partnera

Bezsenność to zdaniem WHO choroba cywilizacyjna XXI wieku. Nawet połowa Polaków cierpi z powodów kłopotów ze snem przez co najmniej parę tygodni w ciągu roku. W jaki sposób leczy się bezsenność? Jakie leki są stosowane w przypadku kłopotów ze snem?

Laguna Medical – co wiemy na temat tego centrum medycznego?

Badanie wzroku - zdjęcie partnera

Laguna Medical to dynamicznie rozwijająca się firma o profilu medycznym, z główną siedzibą zlokalizowaną w Gdyni. Większość pacjentów kojarzy to miejsce z poradnią okulistyczną, ale w praktyce, zakres świadczonych usług medycznych jest znacznie szerszy. W tym miejscu sprawdzimy, czym dokładnie charakteryzuje się centrum medyczne Laguna Medical.

Ziołolecznictwo a medycyna tradycyjna - czy się wykluczają?

Ziołolecznictwo - zdjęcie partnera

Ziołolecznictwo towarzyszy człowiekowi od zamierzchłych czasów. Dawniej nie dysponowano co prawda takimi możliwościami w zakresie badania właściwości leczniczych roślin, jak ma to miejsce dzisiaj, ale wiele z dawnych zastosowań roślin leczniczych znajduje potwierdzenie we współczesnych badaniach.

Zaufany internista zawsze w pobliżu - znajdź swojego lekarza

Harmonogram wizyt - zdjęcie partnera

Do kogo zgłosić się z podejrzeniem choroby? Kto może wystawić skierowanie na ważne badania diagnostyczne? Zakres pomocy udzielanej przez internistę jest duży, a jego wsparcie oraz specjalistyczna wiedza są podstawą do wyleczenia chorego. Sprawdź, z jakim problemem możesz zjawić się u internisty i jak wygląda jego działalność. 

Specjalista dziecięcy - jak wybrać lekarza?

Specjalista dziecięcy - zdjęcie partnera

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie. W jego zachowaniu i kontrolowaniu pomagają liczni specjaliści, w tym np. urolog, onkolog czy neurolog dziecięcy. Jak przygotować się na wizytę u specjalisty oraz jakie usługi świadczą poradnie dziecięce?

Wszystko, co musisz wiedzieć o L4 online, czyli zwolnieniu lekarskim bez wychodzenia z domu

Konsultacja online - zdjęcie partnera

Elektroniczne zwolnienie lekarskie można uzyskać bez konieczności bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Pracownik nie musi się udawać na wizytę do przychodni, wystarczy kilka kliknięć i odbycie szybkiej teleporady. Na jakiej zasadzie są wystawiane e-zwolnienia? Odpowiadamy!

Ból stawów i mięśni - jak sobie z nim poradzić?

Bóle pleców - zdjęcie partnera

Bóle stawów i mięśni to coraz częstsza przypadłość wielu osób. Szukając dobrych i sprawdzonych sposobów, jak temu zaradzić warto pamiętać zarówno o profilaktyce, jak i doraźnym działaniu uśmierzającym ból. Zadbaj o siebie i swoje samopoczucie, aby móc każdego dnia aktywnie uczestniczyć w rodzinnym i zawodowym życiu.

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania