Infekcje bakteria E. Coli to większe ryzyko nadciśnienia, chorób serca czy problemów z nerkami

coli.jpg

Rok rocznie tysiące osób ulega zakażeniu przewodu pokarmowego wywołanego przez bakterię E. Coli czyli pałeczkę okrężnicy. Rzez to takie osoby są bardziej narażone na ucierpienie z powodu wystąpienia nadciśnienia, problemów z nerkami czy chorób serca. Naukowcy z Ontario doszli do takiego wniosku, podczas analizy danych pochodzących z tragedii z 2000 roku z Walkerton w Ontario.

Około 2 300 osób ucierpiało z powodu zakażenia układu pokarmowego, przez wypicie skażonej bakterią E. Coli i Campylobacter wody. Na blisko 2 tysiące kobiet i mężczyzn którzy wzięli udział w badaniu 1 067 osób doświadczyło chociażby 1 kryzysu zdrowotnego związanego z ostrymi infekcjami przewodu pokarmowego. #78 osób zostało otoczonych specjalistyczną opieka lekarską. 8 lat analiz stan zdrowia uczestników badania dostarczył naukowcom informacji z których odkryli iż osoby które ucierpiały z powodu bakteryjnego zakażenia układu pokarmowego byli o Az 33% bardziej narażeni na wystąpienie dodatkowych problemów zdrowotnych związanych z nadciśnieniem, niż te osoby których infekcja nie dotknęła. Uczestnicy zakażeni, byli również 3 razy bardziej narażeni na wystąpienie niewydolności nerek oraz 2 razy bardziej podatni na zawał mięśnia sercowego i pojawienie się zastoinowej niewydolności serca lub udaru mózgu. Opublikowane w roku 2006 badania ujawniły iż dzieci z Walkerton, które zostały zakażone bakteryjną infekcja układu pokarmowego, nie miały problemów z nerkami jakie występowały u osób dorosłych. Według autorów badania z roku 2010, większa liczba dorosłych ucierpiała z powodu niewydolności nerek, gdyż brak było odpowiedniego leczenia schorzenia, które w innych okoliczno ciach ograniczyłoby uszkodzenia narządu.

Badania które aktualnie są prowadzone, potwierdzają wnioski wyciągnięte przez naukowców z przeprowadzonych obserwacji. Mogło by to w przyszłości zapowiedz lub ograniczyć chorobom nerek, serca i układu krążenia.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania