Jesteś opiekunką osób starszych? Sprawdź, jakie akcesoria sprawdzą się na co dzień

Starsza pani z opiekunką - zdjęcie partnera

Niezależnie od tego, czy jesteś zawodową opiekunką osób starszych, czy też sytuacja rodzinna skłoniła Cię do zajmowania się własną babcią czy mamą, potrzebujesz szeregu akcesoriów i sprzętów, które ułatwią Ci codzienne zadania, a podopiecznemu zagwarantują większy komfort i bezpieczeństwo. Poniżej krótki przegląd najpotrzebniejszych produktów.

 

Pieluchomajtki – absolutne must have w domu seniora

Jeśli Twój podopieczny, z racji zaawansowanego wieku, licznych chorób czy przebytych ciąż ma problemy z nietrzymaniem moczu, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie produkty chłonne. W codziennej opiece nad seniorem lub osobą leżącą najlepiej sprawdzają się klasyczne pieluchomajtki, które są cenione z uwagi na swoje właściwości oddychające. Pieluchomajtki mogą być stosowane zarówno przez osoby aktywne fizycznie i samodzielne, jak również przez pacjentów o mocno ograniczonej mobilności. Stanowią rozwiązanie uniwersalne, które można dobrać pod kątem chłonności. Do największych zalet pieluchomajtek zalicza się: doskonałe dopasowanie do ciała, długotrwałe poczucie suchości, ograniczanie ryzyka nieprzyjemnego zapachu, niwelowanie ryzyka reakcji alergicznych. Podwójny indykator wilgotności daje jasny sygnał, kiedy należy zmienić wkład na nowy. Dodatkową zaletą pieluchomajtek, dostępnych w sklepie https://seni.pl/pl_PL, jest fakt, że są one na liście środków refundowanych przez NFZ.

 

Sprzęty i akcesoria pomocnicze

Gdy już zostanie zapewniona higiena seniora, warto rozejrzeć się za sprzętami i akcesoriami, którym ułatwiają życie podopiecznemu, znacząco podnosząc im komfort funkcjonowania. Należy do nich między innymi medyczna poduszka powietrzna, która zapobiega powstawaniu odleżyn. Jej zadaniem jest odciążenie tej części ciała, która jest mocno narażona na powstanie uszkodzeń z uwagi na stały nacisk. Medyczna poduszka powietrzna może stanowić pomoc również kobietom w połogu, pacjentom przechodzącym rehabilitację i czasowo unieruchomionym czy też pracownikom biurowym, spędzającym wiele godzin w pozycji siedzącej.

Ciekawą pomocą dla osób o ograniczonej mobilności, schorowanych czy w zaawansowanym wieku jest również poręcz toaletowa. Idealnie sprawdza się w przypadku osób poruszających się przy pomocy kuli. Uchwyt wspiera poruszanie się pacjentów, którzy chcą skorzystać z toalety, wejść do wanny czy wziąć prysznic. Praktycznym rozwiązaniem dla osób spędzających czas w pozycji leżącej może być też pompowany basen do mycia włosów. Ułatwia znacząco codzienne czynności pielęgnacyjne wokół seniora.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania