Popularność powiększania ust kwasem hialuronowym

Piękne usta - zdjęcie partnera

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym. Substancja ta, naturalnie występująca w ludzkim organizmie, znalazła szerokie zastosowanie w medycynie i farmacji. Wszystko, dzięki możliwości wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego łączy około 250 cząsteczek wody. Dzięki temu preparaty z tą niezwykłą substancją pomagają nawilżyć, ujędrnić i uwydatnić wargi. Zabieg może być stosowany, zarówno u pań z pełnymi, jak i wąskimi ustami – w zależności od oczekiwać danej pacjentki.

Kto powinien zdecydować się na modelowanie ust?

Z wiekiem organizm produkuje coraz mniej kwasu hialuronowego, wówczas skóra traci swoje nawilżenie. Wiele kobiet decyduje się uzupełnić jego braki, np. na ustach. Zabiegi z wykorzystaniem tego preparatu trwają od 15 do 30 minut i są bezpieczne. Groźne powikłania zdarzają się niezwykle rzadko, natomiast obrzęki i zaczerwienienia występują naturalnie i ustają po kilku dniach. Powiększanie ust polecane jest każdej kobiecie, która ma suche, zniszczone wargi. Kwas hialuronowy działa nawilżająco i regenerująco. Odnawia zniszczony naskórek oraz rozszerza delikatnie usta. Wargi stają się jędrne, sprężyste i bardziej czerwone.

Jak wygląda zabieg modelowania ust?

Przed podaniem kwasu hialuronowego przeprowadza się wywiad lekarski. Niektóre schorzenia oraz niezdrowy styl życia mogą wpłynąć na jakość zabiegu. Lekarz ogląda twarz pacjentki w stanie spoczynku oraz w trakcie mimiki. Oceniane są możliwości i zakres, w jakim zostaną wymodelowane wargi. Przed zabiegiem, jakim jest powiększanie ust, podawana jest maść znieczulająca. Dla wrażliwych pacjentek można zastosować specjalne znieczulenie stomatologiczne, które całkowicie chroni przed bólem.
Lekarz dobiera kwas oraz technikę podawania preparatu. Można zastosować produkt liniowo lub w postaci gęsto rozstawionych punktów. W ten sposób lekarz dowolnie modeluje kontur ust, zgodnie z oczekiwaniami i możliwościami anatomicznymi pacjentki.

Jak dbać o usta po zabiegu?

Po wymodelowaniu warg należy spodziewać się zaczerwienień i obrzęku. To naturalne skutki uboczne, które utrzymują się przez kilka dni. Można sobie ulżyć, stosując chłodne okłady. Przez 24 godziny po zabiegu nie wolno stosować używek, uprawiać sportu czy podróżować samolotem. Po około dwóch tygodniach warto udać się na konsultację do lekarza, który oceni efekty modelowania i stan ust.

Kiedy nie powiększać ust?

Istnieją przeciwwskazania do poddawania się temu zabiegowi. Główne z nich to infekcje, w tym niewyleczone zęby, ciąża i karmienie piersią, nieustabilizowane choroby ogólnoustrojowe, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz leczenie onkologiczne. Modelowanie ust jest również niewskazane osobom uzależnionym od narkotyków i spożywających nadmierne ilości alkoholu i tytoniu. Wówczas mogą wystąpić powikłania po zabiegu, a proces gojenia będzie znacznie wydłużony.
Modelowanie ust to skuteczny i szybki sposób na poprawę swojego wyglądu. Wargi stają się w naturalny sposób uwydatnione, powiększone i nawilżone. Te pozytywne efekty można zauważyć pierwszego dnia. Ważne jest też, że poprawione usta utrzymują się przez długi czas. Przy zdrowym stylu życia może to być nawet 12 miesięcy.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania