Psycholog - 4 sytuacje, w których powinniśmy skorzystać z jego pomocy

Wizyta u psychologa - zdjęcie partnera

Sytuacje, które nas przerastają i nie potrafimy sobie z nimi poradzić, w pewnym okresie życia dotykają każdego. Łatwo w takim czasie popaść w depresję, ulec nałogowi lub zrobić coś, czego wkrótce możemy żałować. A przecież znacznie lepszą opcją jest skorzystanie z pomocy psychologa – specjalisty, który pomoże w odpowiednim momencie zapobiec dalszej ekspansji problemów i spróbuje wspólnie z pacjentem znaleźć rozsądne wyjście. W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy psychologa?

 

  1. Psycholog dla dorosłych

  2. Psycholog dziecięcy

  3. Psycholog rodzinny

  4. Terapia par i małżeństw

 

Psycholog dla dorosłych

 

Problemy dotykają każdego, a na pomoc najbliższych z różnych względów nie zawsze możemy liczyć. Pomoc psychologa w odzyskaniu równowagi i powrotu do dobrej kondycji psychicznej może czasem stanowić jedyne wyjście. Często jednak wystarczy połączenie działań znajomych i profesjonalisty, jednak ważne jest, by nastąpiły one we właściwym momencie. Nagła utrata płynności finansowej, zwolnienie z pracy czy problemy natury osobistej to wbrew pozorom kłopoty do przezwyciężenia – konieczna jest jednak praca nad sobą i swoją psychiką, którą wspomoże psycholog Katowice.

 

Psycholog dziecięcy

 

Od pewnego czasu można zauważyć rosnącą liczbę ucieczek z domu wśród ludzi bardzo młodych, a nawet dzieci. Wpływ na to ma bardzo często nieograniczony dostęp do internetu, a zwłaszcza mediów społecznościowych. Zabiegani rodzice zbyt późno zauważają takie objawy, jak zaburzenia koncentracji i snu, zwiększona nerwowość, strach przed integracją z rówieśnikami a jednocześnie znajdywanie „wirtualnych przyjaciół” w sieci. Współpraca z psychologiem w znaczący sposób pomoże w skierowaniu psychiki dziecka na właściwe tory i przywrócenie pełnej kontroli nad jego rozwojem.

 

Psycholog rodzinny

 

Rodzina to podstawowa komórka społeczna, dlatego tak ważne jest, by funkcjonowała ona bez zarzutu. Niewielkie nawet problemy mogą negatywnie odbić się na niektórych jej członkach, doprowadzając do niepotrzebnych konfliktów, które łatwo mogą przerodzić się w przemoc. Psycholog Katowice umożliwi przywrócenie tych pozytywnych emocji, które towarzyszyły początkom związku, odbudowę zaufania i wzmocnienie więzów rodzinnych.

 

 

Terapia par i małżeństw

 

Według statystyk co trzecie małżeństwo w Polsce kończy się rozwodem. Jest to bardzo duża liczba, a przecież sporej części rozstań można by uniknąć, gdyby pary zdecydowały się podjąć terapię i odwiedzić psychologa. Problemy, które kumulują się, by zakończyć związek rozwodem, często są możliwe do rozwiązania poprzez rozmowę i odpowiednie pokierowanie przez specjalistę. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji w tej, jak i poprzednio przedstawionych sytuacjach należy skorzystać z oferowanej formy pomocy.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania