Recepty przez internet - wszystko, co warto o nich wiedzieć

Recepty przez internet - wszystko, co warto o nich wiedzieć - zdjęcie partnera

Dzięki e-konsultacji możliwe jest uzyskanie recepty przez internet. To obecnie bardzo popularna metoda dzięki której można zaoszczędzić mnóstwo czasu. W trakcie rozmowy lekarz przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad, a na koniec wypisze potrzebne nam leki. Co warto wiedzieć na ten temat? Wyjaśniamy.

 

Jak działa recepta przez internet?

Recepta uzyskana przez internet niczym nie różni się od dokumentu, który można było uzyskiwać w trakcie osobistej wizyty w gabinecie u lekarza. Obecnie korzysta się z elektronicznych odpowiedników. Po przeprowadzeniu konsultacji pacjent otrzymuje specjalny kod dzięki któremu może odebrać przepisane leki w dowolnej aptece. Co ważne, nie musi robić to osobiście. Lekarstwa może odebrać także ktoś z rodziny. Wystarczy, że poda farmaceucie numer PESEL chorego oraz kod, którzy otrzymał od swojego lekarza. Jeśli nie zapisaliśmy danych potrzebnych do odbioru lekarstw lub tego nie pamiętamy, to te informacje znajdziemy po zalogowaniu się na IKP, czyli Internetowe Konto Pacjenta.

 

Jak uzyskać receptę przez internet?

E recepta online może być uzyskana w trakcie konsultacji, którą można przeprowadzić przez internet. W trakcie takiego wirtualnego spotkania przeprowadzany jest dokładny wywiad chorobowy. Aby mieć pewność, że specjalista uzyska wszystkie ważne informacje, warto dokładnie przemyśleć oraz spisać wszystkie objawy oraz problemy zdrowotne. Najlepiej wraz z dolegliwościami, które dotyczyły nas również w przeszłości. Warto także przygotować pytania do lekarza oraz zebrać potrzebne dokumenty w postaci wyników badań i zaleceń od innych medyków. Ułatwi i przyspieszy to konsultację na koniec której otrzymamy receptę. Jeśli zajdzie taka konieczność to lekarz może także wystawić e-zwolnienie lub skierować nas do innego specjalisty.

 

Co warto wiedzieć na temat recepty wydanej przez internet?

Recepta przez internet, czyli e-recepta ma określony limit czasu na jej zrealizowanie. W przypadku podstawowych leków jest to 30 dni, ale jeśli lekarz wypisuje antybiotyk to najczęściej jest to zaledwie tydzień. Jeśli pacjent nie wykupi leków to nie ma możliwości odnowienia takiej recepty. W takim przypadku trzeba ponownie zapisać się na konsultację.

 

Warto wiedzieć, że korzystając z e-recepty można wykupić także tańsze zamienniki pierwotnie przepisanego nam leku. Nie trzeba także za jednym razem wykupić wszystkich lekarstw. Należy pamiętać jednak, że jeśli zaczniemy realizować konkretną receptę w danej aptece to nie ma możliwości kontynuowania zakupu brakujących leków w innym miejscu.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania