Wybielanie zębów

Doktor - zdjęcie partnera

Na kolor naszych zębów wpływa wiele czynników, nie tylko uwarunkowania genetyczne i używki takie jak kawa czy papierosy, ale też owoce i warzywa o dużej zawartości naturalnych barwników. O ile z kawy i papierosów możemy, a nawet powinniśmy zrezygnować, o tyle w przypadku owoców i warzyw nie warto tego robić.

Na czynniki genetyczne z kolei nie mamy żadnego wpływu. To jednak nie znaczy, że nie możemy wiele zdziałać w kwestii naszego uśmiechu. Jeśli chcemy go rozjaśnić, możemy zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów – usługę taką oferuje dziś niemal każdy gabinet stomatologiczny.

Jak wybiela się zęby w gabinecie stomatologicznym? 

Profesjonalne wybielanie zębów przeprowadza się trzema technikami: za pomocą lampy, lasera lub nakładek. Wybielanie lampą i laserem wygląda bardzo podobnie, mianowicie polega na aplikacji i aktywacji specjalnego żelu nakładanego na zęby. Do aktywacji używa się wiązki światła z lasera diodowego albo światła ledowego/halogenowego o wysokiej częstotliwości – sprawia ono, że substancje zawarte w żelu penetrują szkliwo, usuwając obecne na nim przebarwienia. Taki zabieg jest dość kosztowny, ale za to przynosi natychmiastowe efekty. Wystarczy jedna, około godzinna sesja, by potraktowane w ten sposób zęby uzyskały jaśniejszy o nawet kilka tonacji odcień. Wybielanie nakładkowe jest dużo bardziej czasochłonne, ponieważ wymaga przygotowania indywidualnych nakładek na zęby, które następnie pacjent musi nosić codziennie przez kilka tygodni. Ta technika jest jednak znacznie tańsza od wybielania lampą i laserem, dlatego to właśnie na nią najczęściej decydują się pacjenci.

 

Dlaczego warto wybrać profesjonalne wybielanie zębów? 

W internecie można znaleźć wiele porad zachęcających do samodzielnego wybielania zębów tanimi, domowymi metodami. Niektóre z tych metod są nieskuteczne, inne mogą być wręcz szkodliwe, dlatego przestrzegamy przed ich stosowaniem. Profesjonalne wybielanie zębów jest o wiele lepszym wyborem, ponieważ wykonuje je stomatolog, a więc osoba wyspecjalizowane w tym zakresie i posiadająca wykształcenie medyczne. Taki profesjonalista wie, co robi, nie wyrządzi więc krzywdy naszemu uzębieniu. Co więcej, może zagwarantować dużo lepsze efekty niż jakikolwiek domorosły znawca domowych sposobów na śnieżnobiały uśmiech. Więcej porad na Declinic.pl.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania