Proste ćwiczenia na zapalenie powięzi podeszwy

stopa_2.jpg

Osoby cierpiące na zapalenie powięzi podeszwy stopy mogą ulżyć mękom w bardzo prosty i szybki sposób. Mogą oni wykonać łatwe ćwiczenia rozciągająca. Potwierdzenie ich skuteczności zostały zawarte w niemieckich badaniach. Testy zostały przeprowadzone na 102 osobach, którzy odczuwali ból związany z zapaleniem powięzi podeszwowej od przynajmniej 1,5 tygodnia.

Przez 8 tygodni połowa badanych ćwiczyła według zaproponowanego im sposób 3 razy dziennie, a druga połowa została poddana leczeniu ultradźwiękami 3 razy w tygodniu. Naukowcy ocenili przy pomocy ankiety rezultaty obydwu zastosowanych metod po upływie 2, 4 i 15 miesięcy. Po upływie 2 miesięcy, około 65% uczestniczących w badaniu osób, które zastosowały pierwsza metodę z ćwiczeniami rozciągającymi, zaobserwowały poprawę swojego stanu zdrowia, w porównaniu do 29% wśród tych którzy zostali poddani drugiej metodzie. Takie same rezultaty zostały zaobserwowane po 4 miesiącach lecz po upływie ponad roku nie było znaczących różnic między obiema grupami. 38 uczestników terapii ultradźwiękowej musiało uciekać się do leków, aby zniwelować uczucie bólu po 8 tygodniach, w porównaniu do tylko 15 pacjentów z grupy pierwszej. Naukowcy stwierdzają i informują iż bardziej korzystne jest nauczenie pacjentów odpowiednich ćwiczeń, aby uniknąć bardziej inwazyjnych i gorszych w skutkach terapii.

Rozciągające ćwiczenie jest praktykowane w pozycji siedzącej, stopa bolącej nogi jest kładziona na kolano drugiej. Aby wykonać ćwiczenie należy chwycić duży paluch u jego podstawy, uniesieniu go do góry na 10 sekund, a dla upewnienia się że powięź podeszwowa jest dobrze napięta należy dotkną ją kciukiem. Rozciąganie takie należy powtórzyć od 10 do 20 razy w 1 sesji, a sesji w ciągu dnia należy wykonać 3.

Źródło: biomedical.pl

Mnie na bóle w nodze łydce

Mnie na bóle w nodze łydce i kolanie w Trójmieście,
pomógł rehabilitant z https://www.znanylekarz.pl/pawel-michalowicz/fizjoterapeuta-terapeuta/gdansk
Numer tel 796720820,
Jest skuteczny i zrobił mi liberalizację powiezi uwalnianie od bólu w nodze.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania