Polsko-izraelska współpraca w służbie ochrony zdrowia.

W trakcie rządowej wizyty w Izraelu podpisany zostanie m.in. „Plan Współpracy między Rządem Rzeczpospolitej a Rządem Izraela o współpracy w dziedzinie zdrowia i medycyny na lata 2011-2015”.

Premier naszego kraju Donald Tusk 23 lutego rozpoczął wizytę w Izraelu, gdzie razem z kilkoma ministrami będzie brał udział w I sesji dialogu międzyrządowego Polska-Izrael. Trwające 2 dni rozmowy naszej delegacji będą dotyczyć tematu m.in., współpracy w dziedzinie wojskowości i ochrony zdrowia. Delegacje będą rozmawiały o współpracy między naszymi krajami w zakresach takich jak kultura, edukacja, wojskowość czy właśnie ochrona zdrowia jak wynika z informacji resortu zdrowia, nasz MZ weźmie udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych, które odbędą się w Jerozolimie. Plenarnej sesji przewodniczyć będą premierzy rządów obydwu krajów.

Konsultacje również będą okazją do odbycia spotkania dwustronnego w MZ Izraela, gdzie głównym tematem spotkania będą zagadnienia dotyczące rozwiązań systemowych walki z epidemią HIV/AIDS, struktur i funkcjonowania zdrowia publicznego w systemie ochrony zdrowia i badań skriningowych raka szyjki macicy i raka piersi, oraz dodatkowo omówione zostaną perspektywy przyszłej międzynarodowej współpracy w dziedzinie ochrony zdrowia.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania