Zabiegi medycyny estetycznej – co warto wiedzieć?

2.jpg
Wysuszona i zmęczona cera, wypadanie włosów, czy zmarszczki to niekiedy problemy, z którymi trudno poradzić sobie wyłącznie za pomocą kosmetyków. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zabiegiem medycyny estetycznej, która nie tylko poprawi wygląd pacjenta, ale również jego samopoczucie.

W obecnych czasach atrakcyjny wygląd ma duże znaczenie, dlatego często skupiamy się na zatrzymaniu skutków upływającego czasu. Zdarza się jednak, że same kosmetyki, nawet te wysokiej jakości, nie wystarczają – wtedy pomóc może zabieg medycyny kosmetycznej. Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o interwencji lekarza w nasz wygląd. Z jakich zabiegów upiększających można obecnie skorzystać?

Zanim podejmiesz decyzję…

Podjęcie decyzji o poddaniu się zabiegowi medycyny estetycznej powinno być poprzedzone poszukiwaniami odpowiedniego gabinetu. Zdecydowanie nie warto w tym przypadku szukać ogłoszeń w Internecie – większość informacji to najprawdopodobniej reklamy, dlatego bezpieczniej jest zapytać wśród znajomych, czy nie mogą polecić godnego zaufania specjalisty. Podczas pierwszej wizyty lekarz powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad – im więcej pytań zada, tym lepiej: jest to znak, że trafiliśmy do prawdziwego profesjonalisty, który zaproponuje najlepsze rozwiązania w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Nawet jeśli z zamiarem wykonania zabiegu nosimy się od jakiegoś czasu, lepiej aby odbył się on w innym terminie niż sama konsultacja. W ten sposób zyskamy czas na przemyślenie ewentualnych zmian i ostateczne podjęcie decyzji. Nie warto też decydować się na zbyt wiele zabiegów „na raz”. Według specjalisty Centrum Medycznego Damiana, dr n. med. Marii Siwickiej, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są zabiegi, które w sposób delikatny i stopniowy zmieniają wygląd, a jednocześnie nie spowodują nienaturalnego efektu maski.

Jaki zabieg wybrać?

Zabiegi medycyny estetycznej mogą w znacznym stopniu poprawić wygląd cery, a co za tym idzie – również samopoczucie pacjenta. Dużą grupę spośród nich stanowią zabiegi mające za zadanie zniwelować skutki upływającego czasu, poprzez wypełnienie zmarszczek. Najczęściej tego typu zabiegi kojarzone są z botoxem, czyli toksyną botulinową: w miejscu wstrzyknięcia substancji zablokowane zostają połączenia nerwowo–mięśniowe, co powoduje wygładzenie zmarszczek. Inny sposób na uzyskanie gładkiej skóry to terapia kwasem hialuronowym, która uzupełnia postępujący wraz z upływem czasu niedobór tej substancji w skórze. Kwas hialuronowy jest ponadto używany m. in. podczas zabiegów powiększenia ust, a także – modelowania owalu twarzy i wygładzania zmarszczek na szyi. Pacjenci gabinetów medycyny estetycznej mogą zdecydować się również na mezoterapię, a więc aktywnie nawilżające zabiegi, które dodatkowo przyspieszają regenerację komórkową, przywracają sprężystość skóry i poprawiają jej koloryt. Osoby, które boją się zastrzyków, mogą z kolei poddać się peelingowi lekarskiemu. Zabieg ten stosuje się przy leczeniu nadmiernego łojotoku, przebarwień skóry i trądziku; poprawia on koloryt skóry i wzmacnia ją, a ponadto wygładza blizny i ma działanie przeciwzmarszczkowe.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania