Ginekologia plastyczna – rozwiązanie kobiecych problemów

Ginekologia plastyczna - zdjęcie partnera

Ginekologia plastyczna to dziedzina medycyny, która odpowiada na szczególne potrzeby kobiet względem fizjonomii intymnych części ciała. Problemy w tym zakresie prowadzą do wielu komplikacji, nie tylko natury medycznej. Kompleksy, brak pewności siebie, kłopoty z podjęciem satysfakcjonującego pożycia intymnego – to tylko niektóre z następstw. Na szczęście z pomocą przychodzi ginekologia plastyczna. Poniższy artykuł przybliży zagadnienie plastyki pochwy i rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

1. Ginekologia plastyczna – szansa na nowe życie po porodzie

2. Inne wskazania do skorzystania z pomocy ginekologii plastycznej

3. Ginekologia plastyczna – nie tylko operacja

 

Ginekologia plastyczna – szansa na nowe życie po porodzie

Kobiecość nierozerwalnie łączy się z tymi najbardziej intymnymi sferami ciała. Jedną z przyczyn pogorszenia stanu narządów płciowych u kobiety są liczne ciąże i porody, a także występujące podczas porodu komplikacje. Nacięcie lub pęknięcie krocza ma negatywny wpływ na stan tkanek i prowadzi do ich zwiotczenia. Podczas porodu mogą one zostać poważnie uszkodzone. Bywa, że mięśnie dna miednicy rozciągają się w sposób nieodwracalny. Wszystko to prowadzi do odczuwania dyskomfortu, który może utrudniać codziennie funkcjonowanie. Współżycie także staje się problematyczne, a osiągnięcie satysfakcji seksualnej wydaje się wręcz niemożliwe.

Taki stan wywołuje frustrację, a bagatelizowany może nawet prowadzić do depresji. Na szczęście coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę, że problemy te można z powodzeniem rozwiązać – z pomocą przychodzi ginekologia plastyczna.Inne wskazania do skorzystania z pomocy ginekologii plastycznej

Operacja odpowiada nie tylko na potrzeby kobiet po porodach. Pomaga także wrócić do pełni zdrowia kobietom, które doznały urazów w wyniku gwałtu. Jest to niezwykle istotne z psychologicznego punktu widzenia; nie warto zaniedbywać tej kwestii w procesie powrotu do równowagi emocjonalnej po napaści. Wskazaniem do wykonania operacji jest także zespół genetyczny, w którym obserwuje się zanik pochwy bądź jej szczątkowe występowanie.
Zabieg waginoplastyki można wykonać w klinice https://medifem.pl/.Ginekologia plastyczna – nie tylko operacja

Warto wspomnieć, że operacja pochwy nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Ginekologia plastyczna dysponuje rozmaitymi narzędziami, które pozwolą uporać się z problemami intymnymi. W przypadku nieznacznego rozluźnienia tkanek warto rozważyć mniej inwazyjne zabiegi, np. laserowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać kobiety po porodzie, które odczuwają dyskomfort i cierpią z powodu pogorszenia jakości pożycia intymnego, a u których nie doszło do rozejścia się mięśni dna miednicy. Zabieg rekomendowany jest jednak dla wszystkich kobiet, niezależnie od ich przeszłości położniczej – bywa, że panie, które nie rodziły, również odczuwają spadek satysfakcji seksualnej i zmiany w obrębie narządów płciowych. Na wszystkie tego typu problemy odpowiada właśnie ginekologia plastyczna. Rozwiązanie zaś powinno być dobrane do konkretnej pacjentki.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania