Wypełnianie ust. Na czym polega zabieg?

Usta - zdjęcie partnera

Dzięki znacznemu rozwojowi medycyny estetycznej na przestrzeni wieków, znacznie wzrosło również zainteresowanie jej usługami. Coraz więcej osób, w tym zwłaszcza kobiet decyduje się na wykonanie zabiegu, który zmieni lub w znacznym stopniu poprawi ich wygląd. Chociaż gama świadczonych usług z zakresu medycyny estetycznej jest bardzo szeroka, a dzięki coraz to nowszej technologii jak i świadomości ludzkiej pojawia się mnóstwo nowości, bezkonkurencyjny jest wciąż zabieg wypełniania ust.

W końcu, która z pań nie marzy o pięknych, pełnych, idealnie wymodelowanych ustach. Wystarczy zwrócić uwagę na współczesne ikony piękna, które kuszą w telewizji, prasie czy w Internecie cudownym uśmiechem. Na czym jednak tak naprawdę polega wypełnianie ust? Najczęstszą z metod bez wątpienia jest wstrzykiwanie przy pomocy cienkiej igły toksyny botulinowej potocznie zwanej botoksem lub kwasu hialuronowego. Metoda ta jest bezinwazyjna i dzięki niej można osiągnąć naprawdę rewelacyjny efekt, przez co tak bardzo zyskała na popularności. W tym miejscu należy również wskazać, że kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim, przez co po paru miesiącach (mniej więcej w okolicach sześciu do nawet dziesięciu – wszystko jednak uzależnione jest od właściwości organizmu, metabolizmu, wieku pacjenta) wchłania się ona zupełnie, co skutkuje powtórzeniem zabiegu. Ostatnio sporym zainteresowaniem cieszy się również wypełnianie ust przy pomocy tkanki tłuszczowej samego pacjenta. Polega ono na pobraniu tkanki tłuszczowej z jakiejś części ciała zainteresowanego, najlepiej w miejscu gdzie jest jej najwięcej na przykład w udzie. Jednak ta metoda niestety często zawodzi, ponieważ tłuszcz szybko się wchłania, konsekwencją czego jest to, że efekt utrzymuje się bardzo krótko w porównaniu na przykład do wyżej wspomnianego kwasu hialuronowego. Odważniejsze osoby mogą z kolei zdecydować się na inwazyjne posunięcie w postaci operacji chirurgicznej, jednak musimy liczyć się z pozostaniem blizny w miejscu nacięcia skóry oraz znacznie wyższym kosztem. Jeżeli zależy nam tylko na delikatnym nadaniu kształtu naszym ustom, to warto zdecydować się na makijaż permanentny, który polega na wprowadzeniu dopasowanego do koloru ust pigmentu. W tym wypadku czas utrzymywania się efektu zależy od szybkości złuszczania się naszego naskórka.

Zatem reasumując, bez wątpienia najwięcej zwolenników posiada wypełnianie ust przy pomocy kwasu hialuronowego, który możemy wykonać w gabinecie medycyny estetycznej za wbrew pozorom niewielką cenę w porównaniu do efektu, który nam gwarantuje. Koszty opiewają tutaj w okolicach 400-1500 zł (jednak nie dajmy się zwieść zbyt niskiej cenie ponieważ może spotkać nas rozczarowanie). Pamiętać również należy aby zabieg wykonany został przez specjalistę posiadającego odpowiednie do tego uprawnienia oraz poprzedzony prawidłową konsultacją w celu wyeliminowania wszelkich przeciwwskazań jakimi są między innymi na przykład: ciążą czy opryszczka. Wiele kobiet obawia się bólu podczas wykonywania tego typu zabiegu, jednak w tym przypadku wszystko jest tak naprawdę uzależnione od progu bólowego samej pacjentki. Jednak nie zapominajmy, że możemy skorzystać ze znieczulenia, które często całkowicie eliminuje dyskomfort podczas wypełniania ust.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania