Możesz znaleźć chorobę wg. objawów. Wypróbuj nowy filtr: Objawy chorób.
Znasz chorobę? Poczytaj jaki lek Ci w niej pomoże.

Brak reakcji na bodźce

Zatrucie Arsenem

Wszystkie rozpuszczalne związki tego pierwiastka są silnie trujące. Arsen wchodzi w skład arszeniku, którego dawka toksyczna wynosi około 10–50 mg, śmiertelna przy ostrym zatruciu 70–200 mg lub 1 mg/kg m.c./dzień. Do naturalnych źródeł arsenu w przyrodzie zalicza się erupcję wulkanów i ługowanie arsenu ze skał osadowych i magmowych.

Źródła antropogeniczne:

Zatrucie Fluorem i jego związkami

Fluor w przyrodzie występuje w postaci gazu o żółtozielonkawej barwie i silnym zapachu zbliżonym do zapachu kwasu podchlorawego. Jest bardzo aktywny chemicznie, w powietrzu szybko łączy się z parą wodną tworząc fluorowodór, który jest cieczą bezbarwną, silnie dymiącą i dobrze rozpuszczalną w wodzie. Fluorowodór posiada silne właściwości utleniające i korozyjne.

Zatrucie Miedzią

Miedź odegrała wyjątkową rolę w rozwoju cywilizacji ludzkiej. Dzisiaj głównym zastosowaniem miedzi jest produkcja kabli elektrycznych, pokryć dachów i instalacji wodociągowych i maszyn przemysłowych. Mała część miedzi jest używana w produkcji związków będących dodatkami do żywności i fungicydami w rolnictwie oraz stosowana jako barwnik szkła czy katalizator.

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania