4 powody, dla których warto regularnie odwiedzać dentystę

Dentysta - zdjęcie partnera

Wielu z nas przeraża, innych przyprawia co najmniej o dyskomfort. Dentysta to jeden z tych lekarzy, do którego zwykle idziemy z obawą, a czasem wręcz niechętnie. Nie ma się temu co dziwić, w końcu borowanie i plombowanie zębów nie należy do przyjemnych rzeczy. Paradoksalnie powinniśmy jednak siadać na fotelu możliwie jak najczęściej, aby uniknąć przykrości związanych z zębami w przyszłości. Oto 4 powody, dla których zdecydowanie powinniśmy polubić wizyty u dentysty.

 

1. Szybkie wykrycie problemu to mniejszy problem

2. Częstsze wizyty to mniejszy koszt

3. Większa szansa na zachowanie własnych zębów

4. Oswojenie lęku przed leczeniem

 

1. Szybkie wykrycie problemu to mniejszy problem

Podobnie, jak powinniśmy raz na rok wykonać profilaktyczne badanie krwi, tak samo należy obchodzić się z zębami. Ich choroby są dla nas bardzo ciężkie ze względu na ich umiejscowienie, dlatego najlepszym sposobem na unikanie problemów jest sprawdzanie w regularnych odstępach czasu, w jakim stanie jest nasz uśmiech. Jeżeli do tej pory nie mieliśmy nigdy problemów z zębami, powinniśmy iść na przegląd co najmniej raz na rok. Z kolei gdy już je leczymy, wizyta u dentysty powinna następować co najmniej raz na sześć miesięcy.

 

2. Częstsze wizyty to mniejszy koszt

Regularny przegląd zębów będzie nas nadal kosztował dużo mniej, niż ich leczenie. Już samo zaplombowanie czy leczenie kanałowe jednego zęba może kosztować setki złotych, podczas gdy wizyta raz na rok to dużo mniejszy koszt. Dentysta Szczecin powinien być więc brany pod uwagę, gdy chcemy w pełni zadbać o nasze zdrowie - często z powodu chorób zębów miewamy później także inne problemy, które również generują koszty.

 

3. Większa szansa na zachowanie własnych zębów

Dbanie o zęby nie zawsze pomaga zachować nam je w dobrym zdrowiu. Czasem możemy mieć po prostu skłonność do jakiejś przypadłości, która prędzej czy później pojawi się bez względu na nasze działania. Jeżeli jednak regularnie sprawdzamy stan naszego uzębienia, mamy większe szanse na szybkie wykrycie nieprawidłowości, a co za tym idzie - także szybciej, taniej i mniej boleśnie je wyleczyć.

 

4. Oswojenie lęku przed leczeniem

Jeżeli boimy się dentysty, to tym bardziej nie powinniśmy unikać wizyty w gabinecie. Stomatolog Szczecin, jeżeli będzie odwiedzany regularnie, pozwoli nam przywyknąć do warunków panujących w gabinecie, a także do samego procesu oglądania czy leczenia zębów. Dzięki temu wyrobimy sobie pewną odporność na wizytę u tego lekarza w czasie gdy będziemy zdrowi, co pomoże nam zmierzyć się z nim, gdy nasze zęby będą wymagały pomocy.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze