Profesjonalna stomatologia - stomatologia dziecięca - nowoczesna chirurgia w narkozie

Dziecko u dentysty - zdjęcie partnera

Dentysta dla dzieci to specjalista zajmujący się leczeniem małych pacjentów. Potrafi zrozumieć ich strach przed nowym doświadczeniem, zna psychikę i stany emocjonalne, nade wszystko posiada jednak szczególnie rozwiniętą wrażliwość i empatię w stosunku do dzieci. Warto wiedzieć, że różne zabiegi może wykonywać w znieczuleniu, a nawet w narkozie.

Stomatologia dziecięca

O stan uzębienia dziecka należy dbać od pierwszych miesięcy jego życia. Do wizyt u dentysty trzeba stopniowo przyzwyczajać, pokazywać maluchom, że jest to konieczne do zdrowego życia. Warto wiedzieć, że pierwsze kontakty dziecka ze stomatologiem, mają istotny wpływ ma nastawienie pacjenta do wizyt w gabinecie dentystycznym w przyszłości. Dlatego rodzice ze szczególną starannością powinni wybrać takiego dentystę, który z delikatnością potrafi mówić do małego pacjenta i zrozumie jego niedojrzałe reakcje. W ten sposób możemy mieć pewność, że dziecko jest bezpieczne, otoczone troskliwą opieką, a zabiegi dentystyczne nie będą dla niego w żaden sposób traumatyczne.

W sytuacji, gdy dziecko już jest mocno zrażone do leczenia stomatologicznego w sposób tradycyjny, możliwe jest zastosowanie gazu rozweselającego, leczenia  zębów w znieczuleniu ogólnym lub sedacji (farmakologicznym uspokojeniu).

Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym czasami jest jedynym wyjściem. Do zabiegu kwalifikuje pacjenta anestezjolog, który dysponuje pełnym pakietem badań dziecka. Zabieg stomatologiczny w narkozie całkowicie odcina świadomość dziecka, dlatego nie przeżywa ono dyskomfortu, bólu i strachu. Po zabiegu mały  pacjent  wybudza się i  w ciągu dwóch godzin odzyskuje pełną sprawność.

Leczenie przy użyciu gazu rozweselającego

Malucha, który bardzo boi się dentysty, skutecznie może uspokoić i zrelaksować gaz rozweselający. Stosuje się go wziewnie, dziecko się wtedy odpręża. Warto zaznaczyć, że gaz rozweselający to mieszanina tlenu i podtlenku azotu, całkowicie bezpieczna dla małego organizmu.

Wśród najmłodszych pacjentów najpopularniejsze zabiegi to: fluoryzacja, lakowanie i lakierowanie, czasami także wybielanie zębów.

  • Lakowanie to zabieg, podczas którego dentysta pokrywa uzębienie specjalistycznym preparatem, który chroni naturalne wyżłobienia w płytce zębowej. Lakowanie skutecznie zabezpiecza zęby przed próchnicą.
  • Lakierowanie to pokrycie zębów preparatem, z którego stopniowo uwalnia się do zębów fluor.
  • Fluoryzacja to zabieg, który przeprowadza się już u dzieci starszych. Polega on na przetrzymaniu w ustach związku fluoru, w celu wniknięcia tej substancji w zęby.

Dentysta dla dzieci czeka na Twoje dziecko w Centrum Stomatologii Citomed! Nasz stomatolog wybierze zabiegi profilaktyczne odpowiednie dla małego pacjenta i z empatią zadba o jego komfort. W placówce znajdują się przyjazne dzieciom, kolorowe gabinety, nowoczesne fotele dentystyczne, ekrany z bajkami i nade wszystko bardzo mili specjaliści, którzy potrafią delikatnie podejść do każdego malucha!

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania