Aktywność fizyczna pomaga w zaparciach?

Aktywność fizyczna - zdjęcie partnera

Aktywność fizyczna powinna być ważnym aspektem życia każdego człowieka. Jej wpływ na ciało i funkcjonowanie całego organizmu jest wprost nie do przecenienia. Odpowiednia dawka ruchu każdego dnia pomaga utrzymać dobrą kondycję i wydolność organizmu, ogranicza ryzyko rozwoju nadwagi i otyłości, a tym samym wielu chorób będących ich następstwem.

Aktywność fizyczna usprawnia też wiele procesów zachodzących w organizmie, w tym również tych, które dotyczą układu pokarmowego. Tymczasem wiele osób zapomina o jej istotnej roli, wybierając siedzący tryb życia. Nic więc dziwnego, że jedną z najczęściej występujących u nich dolegliwości są zaparcia. Jak zmiana trybu życia wpływa na ich eliminację i co jeszcze można zrobić, aby pozbyć się tego uciążliwego problemu?

Ruch to zdrowie!

Ruch – niby prosta, oczywista sprawa, o której wiele mówi się w aspekcie zachowania zdrowia i dobrej kondycji organizmu, jednak wiele osób wciąż minimalizuje jego rolę w codziennym życiu. Stąd szerząca się epidemia otyłości, która wśród najmłodszych przybiera wręcz przerażającą skalę, i mnóstwo rozmaitych chorób i schorzeń dotyczących absolutnie każdej sfery organizmu. Na szczęście dzięki licznym kampaniom rośnie świadomość społeczna dotycząca znaczenia aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka, bez względu na jego wiek. I bardzo dobrze, bowiem warto pamiętać, że ruch to nie tylko dobra kondycja i szczupłe ciało, ale też sposób na skuteczne wyeliminowanie wielu dolegliwości. Jedną z nich są zaparcia.

Z dokuczliwymi w swej istocie trudnościami w wypróżnianiu, określanymi mianem zaparć, zmaga się mnóstwo osób. Towarzyszące im wzdęcia, bóle brzucha i uczucie ciężkości sprawiają niekiedy duży dyskomfort. W dodatku utrzymujące się przez dłuższy czas zaparcia mogą być przyczyną poważnych zaburzeń w obrębie funkcjonowania układu pokarmowego, prowadzących do rozwoju poważnych chorób i schorzeń. W żadnym wypadku nie można ich bagatelizować. Aby się ich pozbyć, warto zacząć od tego, co niekiedy stanowi jedną z przyczyn ich występowania – zmiany stylu życia. Ten siedzący warto zamienić na aktywny, wypełniony codzienną dawką ruchu, którego zakres powinien zostać dopasowany do indywidualnych możliwości.

Aktywność fizyczna przyspiesza bowiem metabolizm i usprawnia pracę jelit. Dzięki temu pasaż treści pokarmowych zostaje skrócony, a one same są sprawniej przesuwane w jelitach. Ogranicza to ryzyko ich zalegania w końcowym odcinku przewodu pokarmowego – jelicie grubym – i tym samym ułatwia wypróżnianie.

Postaw na Xenna Balance i zwalcz zaparcia!

W walce z zaparciami może pomóc środek na przeczyszczenie. Warto zatem sięgnąć po środek pozwalający leczyć zaparcia przewlekłe, taki jak Xenna Balance (Xenna saszetki). To wyrób medyczny przeznaczony do zwalczania zaparć przewlekłych. Makrogol 3350 zmiękcza masy kałowe, pobudza naturalne ruchy jelit i w rezultacie ułatwia wypróżnienie.

Xenna Balance (Xenna saszetki) w fizjologiczny sposób wspiera również sam proces wypróżniania, czyniąc go w wielu przypadkach łatwiejszym i mniej bolesnym. Co ważne, perystaltyka jelit i częstotliwość wypróżnień powracają w ciągu 24-48 godzin. Wyrób medyczny Xenna Balance dostępny jest w formie proszku przeznaczonego do rozpuszczania w wodzie.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania