Boisz się dentysty? Sprawdź jak pokonać strach!

Uśmiech - zdjęcie partnera

Stomatolog to lekarz, którego obawia się znaczna część pacjentów, jednak konieczności leczenia zębów nikt nie kwestionuje. Należy więc spróbować przełamać w sobie strach i rozpocząć regularne leczenie zębów. Jak to zrobić? Zdrowie zaczyna się od zębów.

Regularnie odwiedzaj dentystę

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, iż w jamie ustnej każdego z nas znajdują się miliardy bakterii wielu różnych gatunków i szczepów. Mogą one stanowić źródło zakażenia całego organizmu, do którego wnętrza dostają się poprzez uszkodzoną błonę śluzową oraz otwartymi kanałami zębowymi. A zepsuty ząb stanowi doskonałą pożywkę dla tych bakterii. Dlatego też, jeśli podejrzewamy, że w naszym zębie mógł powstać ubytek, należy bezzwłocznie udać się do stomatologa.

Niewielki ubytek wyleczymy szybko i bezboleśnie. Natomiast leczenie dużej dziury może już być dla nas nieprzyjemne. Jeśli będziesz chodził do dentysty regularnie – zminimalizuje ryzyko powstania większych ubytków i w efekcie nie będziesz się stresował przed wizytą.

Wybierz odpowiednią klinikę

Niezwykle istotny dla naszego komfortu psychicznego jest wybór odpowiedniej kliniki stomatologicznej. Gabinet powinien być wyposażony w sprzęt pozwalający na szybie i skuteczne działania. Zarówno diagnostyka, jak i samo leczenie powinno być przeprowadzone w jednym miejscu, by maksymalnie skrócić czas oczekiwania i tym samym – nie narażać pacjenta na zbędny stres. Gabinet powinien więc mieć na wyposażeniu np. pracownię rentgenowską oraz tomograf komputerowy.

Wszystkie powyższe wymagania spełnia krakowska klinika Beauty Dent: dysponuje ona zarówno sprzętem do pełnej diagnostyki i leczenia, jak i odpowiednio wykwalifikowanym personelem, nastawionym na budowanie pozytywnych relacji z pacjentem.

Dyskomfort termiczny także może potęgować nieprzyjemne dla pacjenta doznania. Wybierz więc gabinet stomatologiczny, w którym pomieszczenia są klimatyzowane i przestronne - a takim jest właśnie Beauty Dent. W gabinecie pracuje profesjonalny i życzliwy personel, który doda nam odwagi. Lekarz, który wie co robi i tłumaczy pacjentowi podejmowane działania, zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa i pozwala zapomnieć o odczuwanym dyskomforcie.

Wszystko w jednym miejscu

Wybierz taką klinikę, w której wykonasz wszystkie konieczne zabiegi. Jeśli polubisz lekarza, który wybielał Twoje zęby, istnieje spora szansa, że nie będziesz się go bał, gdy przyjdzie czas na leczenie kanałowe.

    Zakres oferty powinien obejmować:
  • - leczenie protetyczne,
  • - endodoncja,
  • - chirurgia stomatologiczna,
  • - wybielanie,
  • - leczenie zachowawcze.

Wszystkie te zabiegi wykonasz w Beauty Dent, więc po kilku wizytach zaczniesz czuć się w nim jak w domu.

Godzina wizyty

Każdy z nas ma własny rytm dobowy, który określa kiedy jesteśmy w najlepszej formie, a kiedy stajemy się wrażliwi i podatni na stres. Warto słuchać tego wewnętrznego głosu i na wizytę u stomatologa przeznaczyć godziny, w których jesteśmy w najlepszej formie. To pozwoli nam zminimalizować stres związany z wizytą.

By jednak tego dokonać, musimy wybrać klinikę, która przyjmuje pacjentów w szerokim zakresie czasu. Klinika Beauty Dent otwarta jest w godzinach od 8 do 21, od poniedziałku do soboty. Z łatwością więc wybierzemy porę dnia, która najlepiej nam odpowiada.

Dzięki korzystaniu z przyjaznej, otwartej na nasze potrzeby kliniki, wyleczymy zęby bez strachu.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania