Gdzie szukać pomocy w przypadku alkoholizmu?

Alkohol - zdjęcie partnera

Uzależnienie od alkoholu to niestety bardzo powszechny problem, co sprawia, że popyt na usługi związane z leczeniem tego nałogu jest bardzo duży. Osoby uzależnione mogą korzystać z różnych form pomocy, a od tego, co wybiorą, często zależy to, jak długo potrwa wychodzenie z nałogu i czy będzie skuteczne. Warto dobrać metodę leczenia do swych indywidualnych potrzeb.

Jakie możliwości wchodzą w grę?

Przede wszystkim ważne jest, by uświadomić sobie, że samodzielnie nie da się wygrać z alkoholizmem. Jest to zbyt silne uzależnienie fizyczne i psychiczne, by można było z dnia na dzień obiecać sobie, że już nie będzie się pić wi faktycznie w tym wytrwać, choć wiele osób łudzi się, że jest to takie proste. Ważne jest zatem, by skorzystać z fachowej pomocy i może to być jej dowolna forma - każda postać terapii będzie lepsza niż pozostawanie samym z problemem. Jednak jasne jest, że poszczególne możliwości mocno się od siebie różnią.

Osoby, które chcą pokonać alkoholizm, mogą na przykład zdecydować się na uczęszczanie do psychiatry - prywatnie lub na NFZ. Możliwe jest przy tym zarówno odbywanie sesji grupowych, jak i indywidualnych. Każdy musi sam zdecydować lub sprawdzić, co będzie dla niego lepsze, gdyż jedne osoby będą wymagać więcej uwagi i wstydzić się rozmawiać o swym uzależnieniu na forum grupy, podczas gdy innym przyda się wsparcie współuczestników leczenia.

Takie rozwiązanie jednak jest dobre tylko w pewnych przypadkach. W większości sytuacji lepszym okazuje się pobyt w ośrodku zamkniętym. Dlaczego? Pozwala to zmienić otoczenie, a więc na przykład wyrwać się z kręgu osób, które zachęcają do picia oraz unikać ku temu okazji. Pobyt w dobrym ośrodku może też kojąco wpłynąć na nerwy, pozwolić oderwać się od przytłaczającej codzienności i spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Ważne jest jednak, by był to komfortowy zakład, przebywanie w którym wpłynie dodatnio na samopoczucie pensjonariusza, a nie obniży je. Niezbędna jest tez fachowa, kompleksowa pomoc.

Prywatny ośrodek to lepsza opcja

Kiedy więc wybiera się między publicznymi ośrodkami leczenia uzależnień a prywatną placówką, na pewno lepiej wybrać to drugie. Ośrodek taki, na przykład prezentowany na stronie https://www.medjol.pl/, oferuje lepszą opiekę, włącznie z odtruciem alkoholowym, które zwykle jest potrzebne na początku każdej terapii. Ma też wysoki standard i kameralną atmosferę, dochodzi się więc w nim do równowagi łatwiej i przyjemniej niż w przepełnionych zakładach publicznych, których standard, ale i poziom opieki, często pozostawiają wiele do życzenia.

Artykuł zewnętrzny

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania