Herbata LOYD - zdrowie i smak

Herbata Lloyd - zdjęcie partnera

Nie lubimy jeść leków. Obiążają one organizm i są gorzkie w smaku. Dlatego lepiej zamiast leczyć - zapobiegać i to w dodatku używając produktów o wyraźnych walorach smakowych, takich jak herbaty i napary.

Układ pokarmowy
Herbata ma bardzo pozytywny wpływ na układ pokarmowy. Wspomaga trawienie, reguluje przemianę materii. Dzięki swoim właściwościom wspomaga także odchudzanie. Na rynku dostępnych jest też wiele herbat ziołowych, które dodatkowo zawierają składniki, oddziałujące na metabolizm. Na przykład herbata Pu-erh pita w ilości od rzech do pięciu filiżanek dziennie powoduje spadek wagi, nawet bez restrykcyjnej diety. Ma ona dosyć chcarakterystyczny smak i jest przysmakiem koneseró herbaty.

Orzeźwienie w upalne dni
Herbata zarówno pita w postaci gorącego naparu jak i schłodzonego napoju, świetnie gasi pragnienie w upały. Dzięki zawartości dodatkowych składników w herbatach dostępnych na rynku, może ona także działać orzeźwiająco. Taka jest na przykład Yerba Mate, czyli herbata LOYD będąca owocową fantazją na temat tradycyjnego indiańskiego naparu. Istnieją rózne wersje smakowe - Yerba Mate z mandarynką, z miętą i cytryną, z aloesem czy figą i grejpfrutem. Wygodne jest parzenie naparu - niepotrzebne jest specjalne naczynie, wystarczy torebka herbaty LOYD i Twój ulubiony kubek.

Na dobry sen
Herbata może mieć też działanie relaksujące, wyciszające. Tak będzie działać na przykład długo parzona zielona herbata. Warto wiedziec, że parzenie jej przez krótki czas, to znaczy minutę do dwóch powoduje, że pobudza ona, nawet bardziej niż kawa. Na spokojny sen i relaks wypić można także starannie skomponowaną mieszankę ziół - melisa, rumianek, chmiel i mięta pomagają zasnąć i spać przez całą noc bardzo spokojnie. Naturalny skład jest niewątpliwą zaletą. Zdecydowanie lepiej oddziaływać na organizm herbatą niż lekami lub sumplementami diety.

Powstrzymaj starzenie
Nie od dziś wiadomo, że herbata pomaga powstrzymywać działanie wolnych rodników. Występujące w niech katechiny, należące do grupy flawonoidów są najlepiej przyswajalne. Herbata więc działa przeciwstarzeniowo. Można nią oddziaływać także "od zewnątrz" - na przykład robiąc okłady na oczy możemy zlikwidować opuchliznę i cienie pod oczami. Nie dość więc, że herbata pita regularnie opóźnia procesy starzenia, dodatkowo wpływa na piękny, młody wygląd.

Dbaj o serce
Wymienione już powyżej katechiny mają jeszcze jedną właściwość - chronią przed miażdzycą oraz zawałem. Obniżają poziom cholesterolu we krwi. Dzięki temu, lepsza jest kondycja serca i przepustowość żył. Dlatego warto pić herbatę, szczególnie jeśli nasza dieta pozostawia jeszcze wiele do życzenia i obfiuje w ciężkie produkty. 

Okłady z herbaty
Okłady z herbaty można robi nie tylko po to, aby dbać o skórę pod oczami. Pomocne są one także przy zapaleniu spojówek, albo kiedy z innych przyczyn powieki są opuchnięte. Okłady można robić także na skórę, żeby walczyć z infekcjami o podłożu grzybiczym oraz z owrzodzeniami. Nawet położenie okładu nakilka, kilkanaście minut pomaga walczyć z powyższymi dolegliwościami. 

Jak widać, herbata ma bardzo wiele właściwości zdrowotnych. Oddziałuje pozytywnie na wiele układów organizmu. W zależności od dobranych mieszanek ziół może być pomocna w leczeniu i profilaktyce różnych dolegliwości. Dlatego warto pić ją przynajmniej raz dziennie.

Artykuł partnera.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania