Które łóżko rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych wybrać?

Pacjent na łóżku - zdjęcie partnera

Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się często wymagają opieki. Część z nich to ludzie starsi, schorowani. Profesjonalne wsparcie osób w potrzebie wymaga nie tylko dobrej woli, ale także specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Wiele osób niepełnosprawnych spędza dużo czasu w łóżku. Warto pamiętać jednak, że wśród ludzi niepełnosprawnych są także osoby wyjątkowo aktywne, na przykład sportowcy. Dla każdej z tych grup producenci starają się oferować profesjonalne urządzenia. 

 

Wyrównane szanse, dzięki sprzętom medycznym dla niepełnosprawnych

Specjalistyczne udogodnienia mające na celu ułatwienie funkcjonowania osobom niepełnosprawnym widzimy w wielu miejscach. Inwestują w nie często małe firmy prywatne, a także ogromne korporacje. Liczy się dostępność. Każdy powinien mieć możliwość wejścia do gmachu firmy. Właściciele przedsiębiorstw, zarządy starają się być otwarci zarówno na niepełnosprawnych klientów, jak i pracowników z trudnościami ruchowymi. Udogodnienia widzimy także w urzędach, kinach, teatrach, galeriach handlowych, w szkołach i na uczelniach wyższych. Niepełnosprawni są integralną częścią społeczeństwa, w XXI wieku ich potrzeby stały się jednym z priorytetów architektów i projektantów. Montowane są windy, podnośnik dla niepełnosprawnych, rampy podjazdy, poręcze, a także schodołazy. O to, by infrastruktura była dopasowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów, dbają głównie miasta. Popularność sprzętów likwidacji barier rośnie także w mniejszych miejscowościach. 

 

Szeroki wybór sprzętu rehabilitacyjnego w Warszawie i Lublinie

Dzięki współpracy osób z branży medycznej, projektantów, inżynierów ostatnimi czasy oferta urządzeń rehabilitacyjnych i ortopedycznych stale się powiększa. Wiele najlepszych sklepów znajdziemy w Warszawie i Lublinie. Osoby niepełnosprawne spędzają wiele czasu w domu, nie tylko w szpitalach, klinikach czy ośrodkach rehabilitacji. Profesjonalny sprzęt dostępny jest więc nie tylko dla placówek medycznych, a także osób prywatnych. Często można go wypożyczyć. Urządzenia służą osobom niepełnosprawnym na co dzień, pomagają w wykonywaniu większości czynności. Na rynku znajdziemy specjalistyczne rowerki rehabilitacyjne, urządzenia multifunkcyjne, chodziki, podnośniki samochodowe czy kąpielowe, a także wózki inwalidzkie. Te ostatnie mogą służyć osobom aktywnym, na przykład sportowcom, uczniom, podróżnikom. Wózki inwalidzkie aktywne można dopasować do sposobu życia użytkownika. Specjaliści dobiorą odpowiednie koła, kąty nachylenia czy szerokość siedziska. Jednym z ważniejszych akcesoriów, które powinno pojawić się w każdym domu, gdzie przebywa osoba z trudnościami zdrowotnymi, jest łóżko rehabilitacyjne. 

 

Jakie właściwie powinno być łóżko rehabilitacyjne? 

Może wydać się to nieistotne, jednak producenci starają się nadać mu naturalny wygląd. Wiele łóżek dla osób niepełnosprawnych celowo jest stylizowanych na te tradycyjne. Łóżka nie są białe, metalowe, a drewniane. Wszystko po to, by osoba, która z łóżka korzysta, nie czuła się w domu jak w szpitalu. Miła atmosfera jest podstawą dobrego samopoczucia, także osoby chorej. Łóżko rehabilitacyjne powinno być sterowane elektronicznie. Dzięki specjalnemu pilotowi reguluje się wtedy nachylenie całego łóżka lub jego części. Takie rozwiązanie cenią pacjenci i ich opiekunowie. Łóżko rehabilitacyjne elektryczne posiadać powinno także opuszczane barierki po obu jego stronach – dzięki takim zabezpieczeniom chory nie wypadnie z łóżka, łatwiej także z niego wstanie. Tym, na co dodatkowo warto zwrócić uwagę, jest na przykład specjalny trapez z wyciągiem. Jest to swego rodzaju uchwyt, który pomaga pacjentowi w podnoszeniu się, zmianie pozycji, ćwiczeniach. Dodatkowym atutem łóżka rehabilitacyjnego są kółka. Warto zadbać o możliwość przesuwania urządzenia – przyda się to na co dzień, przy sprzątaniu czy rehabilitacji. Koła powinny oczywiście posiadać blokadę zabezpieczającą przed niekontrolowanym ruchem łóżka. Nieodłącznym elementem łóżka jest materac. Dla dobra pacjenta powinniśmy wybrać materac ortopedyczny dobrej jakości. Zapewnia on komfort osoby niepełnosprawnej, zminimalizuje też ryzyko powstawania odleżyn.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania