Mniej zachorowań na grypę wśród Polaków

przeziębienie,  graur razvan ionut / www.freedigitalphotos.net

Dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH wskazują na to, że w sezonie 2013/2014 zachorowało ponad dwa miliony osób, co w porównaniu do roku wcześniej, kiedy było to prawie trzy miliony osób, jest dobrą informacją.

Według profesora Adama Antczaka z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi obserwacja takiej różnicy w natężeniu zachorowań na grypę, w przypadku tej choroby jest rzeczą normalną. Wyjaśnia on, że grypa lubi występować sezonowo i poszczególne okresy zachorowań zwykle różnią się od siebie.

Ekspert zwraca uwagę także na to, że w minionym sezonie grypowym nieznacznie wzrosła liczba osób, które zaszczepiły się przeciwko tej chorobie (po raz pierwszy od wielu lat). Jak dotąd, od 2005 roku, liczba osób korzystających z możliwości szczepienia spadała, a od 2009 roku obserwowany spadek tej liczby był bardziej gwałtowny. W zakończonym sezonie tak zwana wyszczepialność przeciw grypie wzrosła o procent.

Specjaliści podkreślają, że grypa jest chorobą wciąż niedocenianą. Zbyt często osoby zarażone przychodzą do pracy, szkoły, narażając na chorobę innych.

źródło: www.tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania