Nowa nadzieja dla walczących o życie.

Blood pads - freerangestock.com

Nowotwór krwi –szpiczak mnogi – dziś jest przez wielu uważana jako choroba długotrwała i przewlekła. Dzisiejsze leczenie mimo iż poprawia komfort pacjenta i może znacznie wydłużyć jego życie to jednak zazwyczaj jest już za późno aby je skutecznie uratować. Jeżeli dotknie osobę młoda – najczęściej jest wyrokiem śmierci. Jednak naukowcy z Uniwersytetu w Uppsali mogą dać nadzieję chorym, gdyż odkryli kolejne mechanizmy rozwoju i powstawania złych komórek.

Na dzisiejszy dzień mamy do dyspozycji wiele sposobów terapii nowotworu krwi jenak głównie skupiających się na eliminacji doraźnych zagrożeń życia oraz zatrzymanie nawrotu choroby. Całkowite wyleczenie nowotworu nadal jest przedmiotem badań, a naukowcy nadal próbują opracować leczenie pozwalające na całkowite wyeliminowanie i zlikwidowanie choroby. Jak do tej pory wszystkie badania kończyły się fiaskiem, lecz testy przeprowadzone we współpracy Vrje Uniwersytet w Brukseli, które zostały opublikowane w lipcowym wydaniu miesięcznika On-line PLoS One wskazują, że badacze obrali właściwy kierunek swoich doświadczeń. Profesor Katedry Genetyki i Patologii na Uppsali University, Helena Jernberg Wiklund, w aktu kule donosi o odkryciu profilu genów, które zostaja w trakcie choroby wyniszczone – następstwem tego jest niekontrolowany charakterystyczny dla komórek rakowych rozrost. W trakcie testów naukowcom raz jeszcze udało się uruchomić odpowiednie geny, dzieki czemu spowolnili rozwój choroby i oznaczało zwiększenie szans chorego na dłuższe życie.

Jednak są to dopiero wyniki początkowych badań i na optymalne efekty testów będzie trzeba jeszcze poczekać. Wiadome jest jedno – badania zmierzają w kierunku zniwelowania śmiertelności nowotworu.

Na podstawie: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania