Komfortowa i praktyczna odzież medyczna dla fizjoterapeutów

Odzież medyczna dla fizjoterapeutow - zdjęcie partnera

Fizjoterapeuci to osoby wykonujące zawód coraz bardziej znany, popularny oraz niezmiernie pożądany. Ich praca wymaga ciągłego kontaktu z licznymi pacjentami, którzy mają problemy z narządem ruchu powstałe w wyniku jakiegoś urazu, rozwinięcia się chorób układu kostno-stawowego lub starzenia się organizmu. Niezależnie od tego, w jakim miejscu pracują, czy jest to szpital, prywatna przychodnia czy własny gabinet, wymagana jest odpowiednia odzież medyczna dla fizjoterapeuty. Zatem jaki uniform medyczny powinna nosić dana grupa medyczna? Czy może być on zarówno elegancki, modny, wygodny, a przy tym gwarantować komfort pracy?

Odzież dla fizjoterapeuty – funkcje

W placówkach medycznych obowiązuje odpowiedni strój ochronny. Dotyczy to nie tylko lekarzy, pielęgniarzy czy ratowników medycznych, ale także i fizjoterapeutów, którzy podczas swej pracy z pacjentem mają cały czas styczność z jego ciałem, a także płynami ustrojowymi. Pamiętajmy, że nawet, jeśli nie mają oni bezpośredniego kontaktu z chorymi przebywającymi na oddziale zakaźnym, to jednak wielogodzinne dyżury w placówce podnoszą ryzyko kontaktu z różnego rodzaju czynnikami drobnoustrojowymi, jak np. wirusami czy bakteriami. Z tych właśnie względów fizjoterapeuci muszą nosić uniform medyczny, który w głównej mierze spełnia funkcję ochronną.

Propozycja praktycznego stroju dla fizjoterapeuty

Jak wiemy praca fizjoterapeutów bardzo często, szczególnie na geriatrycznych oddziałach, związana jest z podtrzymywaniem, a niekiedy podnoszeniem chorych. Z tych względów ochronne ubranie służbowe musi być komfortowe i odpowiednio dopasowane. Dlatego w codziennej pracy z pacjentami idealnie sprawdzą się uniformy, w których zestaw wchodzą bluza medyczna i wygodne spodnie. Jest to najpraktyczniejsza i najbardziej komfortowa propozycja dla tej grupy zawodowej. Wśród odzieży medycznej (https://www.apolonia.com.pl/odziez-medyczna/) najbardziej popularne są spodnie medyczne elastyczne i kolorowe bluzy taliowane, które subtelnie podkreślają kobiecą sylwetkę. Natomiast w przypadku panów często uniform ochronny składa się ze spodni medycznych męskich oraz prostej bluzy medycznej bądź koszulki polo. Ważne jest również, to by zarówno bluzy, jak i spodnie medyczne wykonane były z wytrzymałych i elastycznych materiałów. Wówczas takie połączenie zagwarantuje nie tylko profesjonalny i elegancki wygląd, ale także zapewni pełną swobodę ruchów.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania