Wybór hurtowni stomatologicznej.

Sprzęt stomatologiczny - zdjęcie partnera

Rozpoczynając działalność w branży stomatologicznej należy mieć rozeznanie, która hurtownia stomatologiczna jest godna uwagi, a które natomiast należałoby unikać szerokim łukiem. Tak jak w każdej branży zdarzają się sytuacje, iż dostawca postępuje w sposób nieuczciwy, czy to sprzedając produkty po terminie zdatności do użycia, czy też sprzedając produkty o wątpliwej jakości czy też wobec których istnieje podejrzenie, iż są to produkty podrobione. Pozostaje więc pytanie, w jaki sposób ocenić, która hurtownia stomatologiczna byłaby najlepsza?

Miejsce praktyk

Często stomatolodzy wchodzący na rynek pytają się o dostawców w miejscach, gdzie realizowali praktyki i staże. Z racji tego, iż są to gabinety działające już stosunkowo długo na rynku, mają już sprawdzonych dostawców, jak również mają wiedzę, których dostawców unikać. Hurtownicy często odwdzięczają się za polecenie, poprzez jednostkowe prezenty czy też rabaty.

Fora branżowe

Istnieje również możliwość rozeznania się na zamkniętych forach branżowych i grupach w mediach społecznościowych. Tylko takie miejsca, które odsiewają prawdziwych stomatologów od osób promujących konkretne produkty, mogą być źródłem prawdziwej wiedzy.

Rozmowy na szkoleniach i imprezach stomatologicznych.

Stomatolodzy, jak wszyscy lekarze, muszą podnosić swoje kwalifikacje. Często szkolenia i imprezy branżowe są doskonałą okazją nie tylko do nawiązywania kontaktów, lecz także wymiany doświadczeń, również w zakresie dostawców materiałów stomatologicznych.

Metoda własnego doświadczenia.

Jeżeli nie ma możliwości skorzystania z poprzednich rozwiązań, pozostaje jedynie samodzielne wybieranie dostawców. Solidna hurtownia materiałów stomatologicznych nie będzie miała żadnego problemu z udzieleniem wyczerpujących odpowiedzi związanych z oferowanym asortymentem. Unikać należy dostawców, którzy odsyłają do sięgnięcia wiedzy gdzie indziej, może to wskazywać na to, iż dostawca jest tylko sprzedawcą bez żadnej wiedzy na temat oferowanych produktów.

Oczywiście jest zawsze ryzyko, iż trafi się na dostawcę, który dostarczy produkty nieodpowiedniej jakości, co może przełożyć się na efekty leczenia, nawet je niwecząc. Jest to bolesna i droga nauka, jednakże pozwalająca unikać podobnych błędów w przyszłości.

Jak sprawdzić dostawcę?

Jedną z ważniejszych rzeczy jest sprawdzenie, czy hurtownia materiałów stomatologicznych działa w sposób legalny. Należy sprawdzić, czy na stronie internetowej hurtowni podany jest numer NIP. Sprawdzając numer NIP w sprawdzonych źródłach, takich jak CEIDG, warto również sprawdzić klasyfikację PKD danej firmy. Może się okazać, iż dana firma sprzedaje dosłownie wszystko (nie wyklucza się również sprzedaży w modelu dropshippingu, gdzie sprzedający tak naprawdę nie posiada fizycznie towaru – wysyłany jest on z magazynów firm zewnętrznych, gdzie sprzedawca jest właściwie tylko pośrednikiem). Podczas zamawiania warto również sprawdzić, czy firma jest czynnym płatnikiem vat, jak również czy rachunek bankowy znajduje się na tzw. „białej liście podatkowej”. Podczas nawiązywania współpracy to na każdej ze stron ciąży obowiązek sprawdzenia kontrahenta, czy nie jest on elementem karuzeli podatkowej.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania