Apteka - miejsce godne zaufania

Tabletki 1 - freerangestock.com

W dzisiejszych czasach, kiedy to słyszymy coraz więcej skarg na zbyt opieszałe funkcjonowanie opieki zdrowotnej naszego kraju i długie kolejki oczekiwania do lekarzy, także tych pierwszego kontaktu, okazuje się, że jednym z najbardziej wiarygodnych dla pacjenta miejsc staje się apteka.

Wykształceni i pracujący od lat w swoim zawodzie farmaceuci coraz częściej stanowią pierwsze źródło informacyjne na temat działania leków oraz ich ewentualnych zamienników. Do lamusa odchodzi pojęcie, że apteka jest tylko sklepem z lekarstwami, w którym na ślepo realizuje się recepty otrzymane od specjalisty.

Prowadzona od lat kampania informacyjna – w radiu, prasie oraz telewizji zdecydowanie poprawiła jakość usług i świadomość możliwości, jakie niesie ze sobą konsultacja w zwykłej, położonej niedaleko naszego domu placówce. To tutaj możemy dowiedzieć się jakie dawki leków są dopuszczalne, jakie interakcje wywołują w połączeniu z innymi medykamentami oraz czy dany produkt jest dla nas bezpieczny. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy decydujemy się na zakup podmiotów nieprzepisanych przez lekarza pierwszego kontaktu, np. zestawów witaminowych czy tabletek na gardło, a także gdy klientem jest kobieta w ciąży lub karmiąca. Nie od dziś bowiem wiadomo, że to zwłaszcza panie spodziewające się dziecka powinny zwracać szczególną uwagę na przyjmowane preparaty. Jak zatem widać, apteka nie jest tylko kolejnym miejscem, w którym możemy zaopatrzyć się w potrzebne nam witaminy, tabletki przeciwbólowe czy syropy na kaszel, ale też miejscem godnym zaufania, w którym możemy spodziewać się profesjonalnej porady odnośnie planowanego przez nas zakupu lekarstw.

Warto czasami zastanowić się nad kolejną fiolką kolorowych tabletek i skonsultować swój wybór, jeśli nie z lekarzem, to przynajmniej z farmaceutą, który również posiada odpowiednią wiedzę, dzięki czemu także może nas pokierować w naszych wyborach.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania