Badnie biezpieczeństwa szczepionki na Ebolę - wyniki są obiecujące

wirus Ebola,  from Centers for Disease Control and Prevention's Public Health Image Library

Wyniki dotyczące małej próby eksperymentalnej szczepionki Ebola na ludziach pokazują, że wydaje się bezpieczna oraz jest dobrze tolerowana, co doprowadziło do wsparcia jej rozwoju w trybie przyśpieszonym.

Nad szczepionką wspólnie pracuje National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) - jeden z Narodowych Instytutów Zdrowia- i globalna firma zajmująca się opieką zdrowotną GlaxoSmithKline (GSK).

Wstępne sprawozdanie z próby VRC 207, która testowała bezpieczeństwo szczepionki u 20 zdrowych dorosłych w Centrum Klinicznym NIH w Bethesda, opublikowano na łamach czasopisma New England Journal of Medicine.

Niespotykana skala obecnej epidemii Eboli w Afryce Zachodniej skłoniła do intensywnych wysiłków na rzecz opracowania bezpiecznych i skutecznych szczepionek, nie tylko w celu powstrzymania aktualnego rozprzestrzeniania się tej epidemii, ale także, aby zapobiec występowaniu kolejnych ognisk w przyszłości.

"Na podstawie tych pozytywnych wyników z pierwszej próby szczepionki na ludziach kontynuujemy nasz przyśpieszony plan przeprowadzenia większego badania w celu określenia, czy szczepionka ta jest skuteczna w zapobieganiu infekcji Ebolą" mówi NIAID dyrektora Dr. Anthony S. Fauci.

Szczepionka zawiera materiał genetyczny z dwóch szczepów wirusa Ebola- nieszkodliwy "wirus nośnik" - który powoduje przeziębienia u szympansów i nie powoduje choroby u ludzi - i materiał genetyczny z dwóch szczepów wirusa Ebola: szczepu Sudan i szczepu Wietnam.

Twórcy mówią, że szczepionka nie zawiera wirusa Ebola i nie może powodować choroby Ebola.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania