Ból głowy i fotel masujący? Zależność między samopoczuciem i wyposażeniem relaksującym

Fotele do masażu Rest Lords - zdjęcie partnera

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że korzystając z takich środków jak tabletki przeciwbólowe, jedynie maskujemy problem, zamiast pozbyć się go na stałe. Przyczyną takich dolegliwości jak ból głowy może być masa problemów zdrowotnych, przemęczenie, zbyt długa praca przy komputerze, czy chociażby spięcie mięśni karku.

Winą możemy obarczyć siedzący tryb życia, lecz częściej ból głowy wynika z nieodpowiedniej pozycji, którą przyjmujemy podczas pracy przy biurku. Garbiąc się, opierając głowę na ręce lub po prostu leżąc z rękoma pod głową, często przykurczasz mięśnie karku i ramion – chociaż stres także odgrywa dużą rolę w tej sytuacji, dlatego warto raz na jakiś czas robić przerwy, by zregenerować także układ nerwowy.

Jeśli nie macie czasu na urlop, to fotele do masażu muszą być wystarczające.

Godzinna sesja masażu i relaksu – fotele masujące i dodatki tworzące klimat

Ciężko spędzić wiele godzin na rozluźnianiu mięśni, jeśli wracamy późnym wieczorem do domu. Masaż nie będzie efektywnym narzędziem, jeśli stale będziemy zastanawiać się nad rozwiązaniem swoich codziennych problemów i obowiązków służbowych, więc koniecznie trzeba zastanowić się nad tym, co dodać do foteli masujących, by pozbyć się bólu mięśni i głowy.

Fotele masujące zazwyczaj ustawiane są w sypialniach i salonach, czyli miejscach, w których posiadamy dostęp do telewizora lub sprzętu grającego. W zależności od upodobań możemy włączyć ulubione radio, nowe płyty artystów godnych uwagi, czy chociażby sezon serialu, którego nie mamy kiedy nadrobić. Ciekawą funkcjonalnością cechują się fotele do masażu z wbudowanymi głośnikami lub wejściem audio, umożliwiającym podłączenie słuchawek – dzięki temu sami wybieracie głośność i rodzaj odbieranego sygnału, nie przeszkadzając innym domownikom.

Dobrym wyborem jest także lampka ulubionego wina, która doskonale rozluźni spięte mięśnie – jeśli nie macie ochoty na napoje alkoholowe lub nie możecie ich pić, to wystarczy gorąca herbata lub kakao. Rozgrzany organizm i poprawione krążenie wpłynie pozytywnie na poziom relaksu i rozluźnienia, dzięki czemu odpocznie nie tylko nasz organizm, ale także umysł – co zagwarantuje szybsze pozbycie się bólu głowy.

Czy każdy fotel masujący będzie dobry?

Niestety, tanie produkty bez możliwości indywidualnych ustawień, często nie są w stanie usatysfakcjonować wymagających użytkowników – ich rolki masujące bywają także zbyt twarde, nacisk nieodpowiedni i materiały nie są w stanie zagwarantować maksymalnego komfortu. Stosując asortyment z niskiej półki, ciężko osiągnąć zadowalający rezultat, co wpłynie także na problemy zdrowotne i samopoczucie.

Prestiżowy i luksusowy model fotela do masażu będzie oferować m.in. programy masujące kark i ramiona – są one najczęstszą przyczyną powstawania dyskomfortu, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Siedzący tryb życia może być przyczyną bólu nóg, więc warto zwrócić uwagę na masażery w dolnej części fotela.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania