Paracetamol dobry, ale nie na bóle dolnego odcinka kręgosłupa

ból pleców, by stockimages / www.freedigitalphotos.net

Czasopismo Lancet powiadomiło, że paracetamol, lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym w przypadku podawania osobom z bólami okolicy lędźwiowej i krzyżowej kręgosłupa nie jest bardziej efektywny niż placebo.

44% populacji w Wielkiej Brytanii cierpi z powodu bólów dolnego odcinka kręgosłupa. Na świecie ten problem dotyczy milionów osób. Jest to jedna z bardzo powszechnych dolegliwości, w przypadku której ciężko znaleźć jej dokładną przyczynę.

Największe przeprowadzone do tej pory badania wykazały, że paracetamol, który zaleca się w przypadku bólów kręgosłupa nie zmniejsza bólu oraz nie redukuje czasu jego trwania skuteczniej niż placebo. Możliwe jest, że mechanizm bólów kręgosłupa lędźwiowego jest odmienny niż ten przy bólach zębów, głowy czy bólów pooperacyjnych (w przypadkach tych bólów dowiedziono klinicznie skuteczność działania paracetamolu).

Eksperci nie zalecają pacjentom odstawiania paracetamolu bez porozumienia z lekarzem, bowiem mogące być alternatywą środki przeciwzapalne mają istotne działania uboczne.

Źródło: tech.money.pl

Lepiej zawsze od pigułek

Lepiej zawsze od pigułek sprawdzają się maści - dip hot itd. chociażby. Raz, że działają od razu na bolące miejsce, a dwa, że oszczędzają Ci wątrobę. I jest podwójne działanie, bo też rozgrzewające.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania